ANALİZ ANTALYA TARIM FUARI’NDAYDI

05 Aralık 2016 Pazartesi, 18:34

Pamukkale TV ekranlarında yayınlanan Ahmet Deda ile Analiz Antalya Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’ndaydı.

Fuar vesilesiyle bölgedeki örtü altı üretiminin konuşulduğu programda Çal Belediyesi’nin de standına yer verildi. Fuara Belediye olarak katılan tek kurum olan Çal Belediyesi üretim ve tanıtım faaliyetlerini Analiz ekranlarından Pamukkale TV izleyenlere anlattı.

FUARA KATILAN TEK BELEDİYE OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

3 Aralık’ta sona eren fuarda Çal Belediyesi adına açıklamalarda bulunan Fethi Akcan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Çal’ı tarım kenti yapmak için çabalıyoruz. Bu yıl kurduğumuz seralarda üretilen domatesler ihracata ve iç piyasaya giderken, milyonlarca kök sarmısakta toprakla buluştu. Gelecek yıl sera alanlarımız 7-8 katına çıkıyor. Hedefimiz, üreticilerimizin ürünlerini en iyi şekilde değerlendirip, başta yurt dışına ihraç etmek ve ülkemize döviz girdisi sağlayıp halkımızın refah seviyesini arttırmaktır. Tarlasında toprağı ekip biçen çiftçiden, dünya pazarlarına ihracat yapan dev şirketlere kadar sektörün her bir yapı taşının buluştuğu Antalya’daki uluslararası fuarın Çal’a olumlu kazançları olacak. Ayrıca, fuara katılan tek belediye olmanın da gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bölgedeki seracılık arına Denizli ve bölge seralarından isimlerin de demeç verdiği Analiz programını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com