AYHAN DEMİRDÖĞER YENİDEN BAŞKAN

16 Eylül 2016 Cuma, 19:44

 

SOL SAHİL SULAMA BİRLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI

320 bin dekar alanı kapsayan ve Denizli bölgesinin en geniş alanını sulayan Sol Sahil Sulama Birliği seçimleri gerçekleştirildi. Ayhan Demirdöğer Sulama birliği meclisinde yapılan seçimle yeniden başkanlığa seçildi.

Sulama Birliğine kayıtlı 2600 çiftçi öncesinde 79 kişilik Sulama Birliği Meclis’ni oluşturdu. 79 kişiden olşuan Sulama Birliği Meslisi’nde gerçekleştirilen seçimde 43 oy alan Başkan Ayhan Demirdöğer yeniden başkan seçildi. Eski İsabey Belediyebaşkanı Mehmet Öztürk’ün desteklediği aday Ziraat Mühendisi Mustafa Tuncel ise 36 oy alarak seçimi kaybetti.

5 BİN ÇİFTÇİ SULAMA YAPIYOR

Ayhan Demirdöğer başkanlığında yeni yönetim ise Yaşar Horaz, Feyyaz Dedecengiz, Cüneyt Okumuş ve Osman Gökçe’den oluşuyor.  Sol Sahil Sulama Birliği kayıtlı çiftçilerle birlikte bölgede 5bin çiftçinin sulama ihtiyacını karşılıyor.ayhan-demirdoger2

VAHŞİ SULAMA ÇORAKLAŞMAYA YOL AÇIYOR

Seçimler sonunda tekrardan başkanlığa seçilen Demirdöğer, Baklan Ovası’nda verimli tarım için planlı üretim yapmaları gerektiğini vurguladı. Ovada sürekli aynı ürünlerin yetiştirildiğini belirten Demirdöğer, vahşi sulamanın çoraklaşmaya yol açtığının altını çizdi.  Bölgede çoraklaşmanın önüne geçmek için kapalı devre ve damla sulama sistemlerinin geliştirileceğini ifade eden Demirdöğer, “ovamızın çoraklaşmaması için bu gidişata bir dur demek gerekiyor” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com