DENİZLİ TİCARET ODASI’NDAN KOBİ’LER İÇİN 60 MİLYON TL’LİK ‘NEFES KREDİSİ’

10 Aralık 2016 Cumartesi, 12:50

Türkiye genelinde başlatılan ‘‘KOBİ’lere Nefes Kredisi’’ kapsamında,Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ,Denizli Ticaret Odası olarak 60 milyon TL’lik krediye ulaşılmasına imkan sağladıklarını açıkladı.

Başkan Uğur Erdoğan ‘‘KOBİ’lere Nefes Kredisi’’ ile ilgili bilgiler verdi. “Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında yürütülmektedir. Bu projede reel ve finans sektörleri KOBİ ortak paydasında buluşmuş oldu.” dedi.

Başkan Erdoğan, şöyle konuştu: “Faiz yükü altında ezilen KOBİ’ler, bu krediyi aylık yüzde 0,83, yıllık yüzde 9,90 oranıyla 1 yıl vadeli olarak kullanabilecek. Teminat ihtiyacının yüzde 85’i KGF kanalıyla sağlanacak. Kredi, finansman erişiminde sıkıntılar yaşayan üyelerimize büyük kolaylık sağlayacaktır.”

DENİZLİ TİCARET ODASI’NDAN 5 MİLYON TL KAYNAK

Denizli Ticaret Odası’nın da projeye kaynak sağladığını belirten Erdoğan, “Üyelerimiz, Oda olarak 5 milyon TL destek vermemiz karşılığı 60 milyon TL’lik kredi kullanabilecek. krediden daha fazla üyemizin yararlanması amacıyla üst limit olarak 50 bin TL belirledik. Krediden yararlanmak isteyen üyelerimiz, odamızdan faaliyet belgesi alarak, krediyi kullanabilecekleri Ziraat Bankası veya Denizbank’a başvuruda bulunabilir.” diye konuştu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com