İŞTE DENİZLİ’DE FETÖ BİLANÇOSU

09 Ocak 2017 Pazartesi, 13:47

 

Vali  Altıparmak Denizli’deki FETÖ bilançosunu açıkladı.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak Denizli’deki Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruştumanın son rakamlarını açıkladı.

Polisevi’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarına bilgi veren Vali Altıparmaki şu ana kadar Denizli’de 1604 kişiye işlem uygulandığını söyledi. 755 kişinin tutuklandığını ve 216 kişinin halen firari durumda olduğunu belirten Vali Altıparmak, 22 firmaya kayyum atandığını ve 27 eğitim kurumuna da el konulduğunu açıkladı.

277 DERSLİK DEVLET İMKANLARINA KAZANDIRILDI

Vali Altıparmak açıklamasında şu rakamlardan bahsetti.

“ Şu ana kadar Denizli’de 1604 kişiye adli işlem uygulanmıştır. Şu ana kadar 755 kişi tutuklandı. 216 firari bulunmakta. Şu ana kadar Denizli’de 33 firmaya kayyum atandı. 27 Eğitim kurumuna el konuldu. Bunlardan 15’i devlet yurduna çevrildi. 17 okul vardı. Bunlara bağlı 277 derslik devlet imkanlarına kazandırıldı”

SATIŞ YOK

Kayyum atanan şirketlerin satışına ilişkin de açıklama yapan Vali Altıparmak, “Bu şirketlerin satışı konusunda kimseye bu süreçte itibar etmeyin. Bu şirketlerin satışı şu anda gündemimizde yok. Satış söz konusu olduğunda biz basın aracılığıyla herkese duyuracağız” diye konuştu.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com