İSVİÇRE’DEN ÇAL’A KİTAP DESTEĞİ

26 Aralık 2016 Pazartesi, 11:16

İSVİÇRE’DEN ÇAL’A KİTAP DESTEĞİ

Çal Belediyesi, geçtiğimiz hafta içinde 5 bilgisayar ve 1500 kitap ve ansiklopediden oluşan kütüphane açtı. Resmi açılışı yeni yılda yapılacak olan kütüphaneye bir destekte İsviçre’nin Zürih kentinde oturan Çallı işadamı Süleyman Murat Çilbirci’den geldi.

Zürih’te güvenlik şirketi sahibi olan Çilbirci, kütüphane için topladıkları ilk kitapları Belediye Başkanı Fethi Akcan’a teslim etti, ayrıca kütüphane için maddi katkıda da bulunacaklarını söyledi.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’nin girişimleriyle ‘Herkes İçin Kütüphane Projesi’ programının başlatıldığını söyleyerek, “Yerel yönetimlere bağlı kütüphanelerde öncelikle vatandaşın temel bilgisayar ve internet erişimlerine olanak sağlayacak alt yapı desteklenecek.

Ayrıca, e-devlet ve e-belediye hizmetleri başta olmak üzere internet üzerinden vatandaşa hizmet sunulacak. Toplumda dezavantajlı kesim olarak adlandırılan ev hanımları ve engelliler başta olmak üzere öğrencilerimiz de kütüphaneden yararlanabilecek.

Çal Belediyesi binasının dördüncü katında hizmete açtığımız kütüphanemizin resmi açılışı yeni yılda olacak” dedi.

GURBETÇİ’DEN DESTEK

Aslen Çallı olan ve İsviçre’nin Zürih kentinde oturan güvenlik şirketi sahibi Süleyman Murat Çilbirci, Çal Belediyesi Kütüphanesi’ne kitap bağışında bulundu.

Kitapları Başkan Fethi Akcan’a teslim eden Çilbirci, “İsviçre’de oturan Çallı ve Denizlililer de kütüphanemize katkı verecekler. Önümüzdeki aylarda yeni kitaplar göndereceğiz. Kütüphane için maddi katkıda da bulunacağız” dedi.

Çal Belediye Başkanı Akcan, Süleyman Murat Çilbirci’ye teşekkür etti, “Doğduğu toprakları unutmayan hemşehrimize teşekkür ediyorum.

Bu toprakların ve bu vatan evlatlarının en önemli temel ihtiyacı kaliteli eğitimdir.

Zengin bir kütüphanemiz oldu. Çal halkından her kesimden insanımızı kütüphanemize bekliyoruz” diye konuştu.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com