OĞULLARINI KAYBETTİLER… BAŞKALARI KAYBETMESİN DİYE…

15 Kasım 2016 Salı, 14:41

Kale’de yaşayan Özkan Dönmez, 2006 yılında meydana gelen trafik kazasında 11 yaşındaki oğlu Oğuzhan Dönmez’i kaybetti. Özkan Dönmez oğlu için ödenen tazminatla ise ilçeye 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptırdı. İstasyona Oğuzhan Dönmez’in adı verildi.

ACİL MÜDAHALEDE BULUNABİLMESİ İÇİN

2006 yılında yol kenarında oynayan ilkokul öğrencisi Oğuzhan Dönmez bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kaza sonrası ailesine sigorta şirketi tarafından 60bin lira tazminat ödendi. Acılı baba Özkan Dönmez ise ödenen tazminata dokunmadı. Bu parayı oğlu gibi trafik kazası geçiren kişilere acil müdahalede bulunulabilmesi için 112 Acil Sağlık istasyonu yapımı için kullandı.Denizli-Muğla Karayolu kenarına yapılan 112 binası tamamlandı, hizmete başladı.

ALDIĞIMIZ PARANIN KURUŞUNA DOKUNMADIK

Çiftçilik yapan Özkan Dönmez, oğlunu kazada kaybetmenin acısının birazda olsa hafiflediğini belirterek, “Oğlumu kazada kaybettik ama aldığımız tazminatla 112 istasyonu yaptırdık. Oğlumu kaybetmenin acısı bu şekilde biraz hafifledi. Kazalarda yaralanan vatandaşlara ambulanslar daha çabuk ulaşabilecek. Aldığımız paranın kuruşuna bile dokunmadık. Hepsini 112 istasyonu yapmak için harcadık” dedi.

Kale Acil Sağlık İstasyonunun girişine ise, “Bu bina Özkan Dönmez tarafından trafik kazasında kaybettiği oğlu Oğuzhan Dönmez anısına yaptırılmıştır” yazısı asıldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com