REKTÖR BAĞ KEPENEK GİYDİ

09 Aralık 2016 Cuma, 18:36

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) düzenlenen Çal Tanıtım Günlerinde Rektör Hüseyin Bağ Kepenek giydi.

PAÜ ‘de düzenlenen ilçe tanıtım günlerinin konuğu Çal oldu. Bugün sona eren etkinlikte Çal ürünleri PAÜ öğrenci ve akademisyenlerine tanıtıldı.

Çal Tanıtım stantlarını gezen Rektör Bağ Pamukkale TV ekranlarından yayın yapan Ahmet DEda ile Analiz programında çobanların giydiği dikişsiz ve kolsuz kepeneki giydi.  Canlı yayında Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın yardımlarıyla kepeneki üzerine giyen Rektör Bağ, “daha önce de kepenek giymiştim. Şu an ise tekrarını yapıyoruz. Bu duyguyu yaşamak da çok güzel, çok teşekkür ediyorum. Bir hadisi şerif vardır. ‘Hepiniz çobansınız ve hepiniz sorumluluğunuz altında olanlardan sorumlusunuz. Dolayısıyla biz bu bilinçle hareket ediyoruz. Öğrencilerimiz, çalışanlarımız, hepsi bizim sorumluluğumuz altında. Bu üniversitenin en üst düzey yöneticisi olarak bu bilincin taşıyorum. Bundan sonra da bu bilinçle devam edeceğiz” dedi.

Program sunucusu Ahmet Deda ve Rektör Bağ daha sonra kepeneki Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’a giydirdi.

3 GÜN ÇAL RÜZGARI ESTİ

7 Aralık’ta başlayan Çal Tanıtım Günleri bugün sona erdi. Tanıtım günleriyle ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Akcan, “Tanıtım günlerimize öğrenci, akademisyen ve Denizlili hemşehrilerimizi karşıladık. Üniversitemizde 3 gün Çal rüzgarı estirdik. Bu tanıtım organizasyonunun ilçemiz sosyo-kültürel yapısı ile ekonomik yapısına katkı verecektir” dedi.

Çal stantında yöresel el sanatları ve tekstil ürünlerinin yanı sıra, ayçekirdeği, mısır, üzüm, sirke, pekmez, yaprak sarması, bamya, kekik, adaçayı, sarı biber turşusu gibi yörede yetiştirilen çok sayıda gıda maddesi tanıtıldı. Seracılığın bu yıl başladığı Çal’da üretilen ve ihracata gönderilen domatesler de görücüye çıktı. Çallı sanatçı Adnan Koparan’ın Çal yöresinden derlediği Çal Türküleri albümünün de dağıtımı yapıldı.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
mobilsikisleri.com