DOLAR 8,29440.24%
EURO 10,11870.75%
ALTIN 489,080,14
BITCOIN 465405-3,00%
Denizli
24°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
OSB’de 16. Mali Genel Kurul Yapıldı

OSB’de 16. Mali Genel Kurul Yapıldı

ABONE OL
05.08.2017 11:06
OSB’de 16. Mali Genel Kurul Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü 16. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı 26 Mayıs 2017 Cuma günü saat 14.00’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcisi Sayın Cafer Pektaş’ın gözetiminde toplam 76 sanayicinin katılımıyla DOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

OSB MALİ GENEL KURUL

OSB MALİ GENEL KURUL

16. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Denizli OSB Bölge Müdürü Sayın Ahmet Taş’ın açılış konuşma yaptı. Divan için önerilen ve yapılan oylama neticesinde; Divan Başkanlığı’na Sayın Süleyman İlgeri, Divan Üyeliklerine Sayın Selim Yaymanoğlu, Sayın Yüksel Arpacı seçilmiş olup, seçilen Divana toplantı tutanaklarının imzalanması yetkisi oy birliği ile verildi.

Bölge Müdürü Ahmet Taş oldu

OSB’nin 2016 Yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu ve Yeminli Mali Müşavir Raporları, Bilanço, Gelir – Gider Hesapları Tablosu, 2017 yılı Tahmini Bütçesi, Yönetim aidatları, hizmet bedelleri ile 2017 yılı Çalışma Raporu programı görüşülerek onaylandı. Gündem gereği OSB Makine Mühendisi Ahmet Taş’ın yetkilendirilmiş Bölge Müdürü olarak atanması sanayicilerle onaylandı ve Bölge Müdürü olarak Ahmet Taş, Genel Kurulca atanmış oldu.

Bölgedeki 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili görüşme maddesinde söz aldı. Eğitim Komisyonu Başkanı Sayın Fehamettin Taşkaya, “OSB’de kalifiye eleman, eğitecek eleman bulamıyoruz. Okuldaki atölyelerin OSB tarafından yenilendiğini ve mevcut laboratuvarların yenilenmesi gerektiğini, bu laboratuvarların geliştirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler yapıldığını belirtti. Milli Eğitim Müdürü’nün okulun OSB tarafından kiralanması durumunda prosedürlerin aşılabileceğini” ifade etti. Yine aynı konuda söz alan Selahattin Yaprak ise “okulun yatılı olmasını ve öğrencilerin barınması için yurt yapılmasının yararlı olacağını” ifade etti.

Genel Kurulun Dilek ve Temenniler maddesine söz alındı. Sayın Selahattin Yaprak, “Belediyenin otobüs seferlerinin OSB’ye kadar getirilmesini ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi nezdinde girişimlerde bulunulmasını istedi.”

Söz alan Sayın Nevzat Özel ise, buradaki sanayicilerin hemen hemen tamamının ihracatçı olması nedeniyle sürekli yabancı müşterilerimiz firmalarımızı ziyarete geliyorlar. OSB’deki üst yapı ve çevre düzenlemesi konusunda beğeni ve takdirlerini bizlere iletiyorlar. Bu nedenle Yönetim Kurulu ve Bölge çalışanlarına tebrik ve takdirlerimi sunuyorum, dedi.

Genel Kurulun sonunda Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Abdülkadir Uslu yaptığı konuşmada, “Başkanlığı döneminde yaptığı ve yapacağı her türlü çalışmada şeffaflığı ilke edindiklerini belirtti.” Uslu, “Uzun zamandan beri OSB Yönetim Kurulu olarak görev yapıyoruz. 21 yıllık bu zaman dilimi içerisinde sanayicilerimiz bize büyük destek verdiler. Sanayicilerimizin bize duydukları güvenden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.