DOLAR 8,27490.48%
EURO 10,07170.39%
ALTIN 488,340,75
BITCOIN 4868621,09%
Denizli
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
DTO’dan Zorunlu Belge Alımına Katkı

DTO’dan Zorunlu Belge Alımına Katkı

ABONE OL
09.11.2017 09:04
DTO’dan Zorunlu Belge Alımına Katkı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Ticaret Odası’nın yalıtımcılık kursuna katılıp, aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Yalıtım kursumuza katılıp, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) açtığı sınavı kazanan kursiyerlerimiz belge almaya hak kazandı. Oda olarak girişimcilerimizin önünü açmaya, talep doğrultusunda mesleki kurslar düzenlemeye ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgeleri alımlarımda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Denizli Ticaret Odası’nın Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Projesi kapsamında gerçekleştirdiği 180 bin Euroluk Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi sona erdi. Proje kapsamda 52 kursiyer, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen Mesleki Yeterlilik Kurumu belgesi almak için başvuru yaptı. Kurumun yaptığı sınavı başarıyla geçen 38 kursiyerin 46 adet belgesi Denizli Ticaret Odasında düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası olarak bazı mesleklerde zorunlu hale getirilen mesleki yeterlilik belgesi alımı ile çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projemiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından 1200 üzerinde proje başvurusu içerisinden desteklenmek üzere seçilen 50 proje arasında yer almıştı. Proje planlandığı gibi bir yılda tamamlanmış ve daha önce katılım belgelerini kursiyerlerimize vermiştik. Şimdi de yine projemiz kapsamında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından açılan sınavı kazanan kursiyerlerimize Mesleki Yeterlilik Belgelerini teslim ediyoruz. Sınava giren 52 kursiyerimizden 38’i belge almaya hak kazandı. Bu kursiyerler arasından 8’i de hem su hem de ısı yalıtımcısı belgesi aldı. Kendilerini tebrik ediyor, çalışma hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Denizli Ticaret Odasının, ekonominin dinamikleri olan işletmelere lokomotif olma ve girişimcilerin önünü açma gibi misyonları olduğunu aktaran Erdoğan, “Çağımızın en değerli sermayesi olan bilgiye eğitim sayesinde ulaşmaktayız. Bu sebeple Denizli Ticaret Odası olarak sektörlerin ihtiyacı doğrultusunda eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz. Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projemiz ile siz değerli kursiyerlerimiz, eğitimini aldığınız yalıtım alanındaki firmalarda çalışabileceğiniz gibi, aynı zamanda girişimcilik eğitimleri sayesinde kendi iş yerinizi de açabilirsiniz” diye konuştu.

SEKTÖRLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

40 meslekte Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belge zorunluluğu getirildiğini, 8 meslekte ise belge zorunluluğunun önümüzdeki süreçte başlayacağını hatırlatan Başkan Erdoğan, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerini teslim ettiğimiz kursiyerlerimiz, yeterliliklerini belgelendirmiş bir şekilde iş hayatına kazandırıldı. Bu eğitimin ardından kaynakçılık eğitimlerimiz olacak ve yine bu kurslarda Mesleki Yeterlilik Belgesi için desteklerimiz devam edecek. Denizli Ticaret Odası olarak işletmelerimizin gerek eğitim, gerek kalifiye eleman, gerekse yurt içi ve yurt dışı pazarlarına açılma anlamında ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.