DOLAR 8,75400.21%
EURO 10,3906-0.29%
ALTIN 495,59-0,30
BITCOIN 313360-4,13%
Denizli
25°

PARÇALI BULUTLU

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
 “NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLARIM”

 “NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLARIM”

ABONE OL
21.03.2018 06:41
 “NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLARIM”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Nevruz Bayramı’nı kutladı. Kış uykusundaki doğanın ve canlıların yeniden uyanışı olarak bilinen Nevruz’un, güzellik ve iyiliğin de artıp pekiştiği bir dönem olmasını diledi.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Nevruz Bayramı’nın 3000 yıldır kutlandığına dair bazı bilgiler olduğunu, 2010 yılında da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Dünya Nevruz Bayramı olarak ilan edildiğini anımsattı. Başkan Erdoğan, “Nevruz Bayramı, insanlara kışın bittiğini ve baharın geldiğini müjdelemektedir. Bu yeniden canlanmanın iki vazgeçilmez unsuru ise, orman ve sudur. Hayat kaynaklarımız arasında önemli yer tutan orman; erozyon, heyelan ve sel baskını gibi felaketleri önlemenin yanında canlılar için oksijen kaynağıdır. Orman köylülerimizin önemli geçim kaynakları arasında da yer alır. Orman ve orman ürünleri, üyelerimizin iştigal alanlarından biridir. Denizli Ticaret Odası’na kayıtlı kereste ve orman ürünleri işkolunda yer alan üyelerimiz ile mobilyacılarımız, bu alanda çalışmaktadır. Ormanlarımızın korunması, tüm canlılar için büyük bir önem taşımaktadır. Yaşam kaynaklarımızdan bir diğeri de sudur. Suyun korunması ve temiz bırakılması da en az ormanlarımızın varlığı kadar önemlidir. Evimizde, bahçemizde veya iş yerimizde su tüketirken tasarruflu davranmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalıyız. Çünkü, su hayattır! Ve, bu dünya bize atalarımızdan kalan bir miras değil, yeni nesillere ulaştırılması gereken bir emanettir! O nedenle, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız! Bu vesileyle, halkımızın Nevruz Bayramı’nı ve Dünya Su Günü, vefakâr çalışmalarıyla takdir toplayan Ormancılık Teşkilatı’mız ile orman ve orman ürünleriyle ilgili iş kollarında üretim ve istihdama katılan işverenler ile çalışanlarımızın da Orman Haftası’nı kutluyorum” dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye