DOLAR 8,28030.02%
EURO 10,08750.33%
ALTIN 488,28-0,03
BITCOIN 460075-5,44%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X

Çardak’ta Mantar Üretim Tesisi kuruldu

ABONE OL
19.06.2017 11:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrılarına istinaden Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ün katkısıyla yapılmış olan ’ İşte Mantarım , Üretimde Ben de Varım’’ adlı hibe destekli  proje hayata geçirildi.

Amaç İstihdamı arttırmak

Projenin genel amacı dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edebilirliğinin artırılması, iş gücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve iş gücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak.

Proje kapsamında 60 dezavantajlı kişi eğitime alınacak olup 10 kişi proje bitiminde istihdam edilecek. 23 Mayıs 2017 tarihinde başlayan ilk grubu 25 dezavantajlı bireyden oluşmakta. İşkur ve Halk Eğitim ortaklığında verilen mantar yetiştiriciliği kursları eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak yapılmış olan mantar üretim tesislerinde verilmekte. Mantar yetiştiriciliği kursu alan kursiyerler ardından girişimcilik ve kapasite geliştirme eğitimlerini de alarak kendi işlerini kurma şanslarını da artıracaklardır.

”İşte Mantarım, Üretimde ben de varım”

Çardak’ta kurulan mantar üretim tesisi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyet’nin verdiği destekle açıldı. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk belediyenin girişimleri sonucu bu tesisi Çardak’a kazandırdıklarını belirtti. İşkur ve Halk Eğitim Merkezi aracılığı mantar tesisinde çalışacak kişiler belirlendi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.