DOLAR 8,42070.84%
EURO 9,99550.7%
ALTIN 490,500,79
BITCOIN 325812-1,53%
Denizli
42°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan’dan 23 Nisan mesajı

Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan’dan 23 Nisan mesajı

Denizli Barosu Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Müjdat İlhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
24.04.2020 10:33
Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan’dan 23 Nisan mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan İlhan mesajında;

23 Nisan 1920 tarihi, muhteşem bir bağımsızlık mücadelesinden sonra ulusumuzun esaretten kurtularak, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde çağdaş ve aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ulusal egemenliğimizin tarihidir. Yarınlarımızın çocuklarımızla ve gençlerimizle yükseleceğine inanan Atamızın çocuklara armağan ettiği bu büyük gün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kabul edilmiş, çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla gerçekleşen dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmuştur. 

Bugün, 100. Yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ mızı gururla, coşkuyla ve aynı heyecanla kutlamaya devam ediyoruz. Ancak, ülkemizde Cumhuriyetimizin bekçileri çocuklarımız taşıyamayacakları yüklerin altında kalmış; çocuk işçi, çocuk gelin, çocuk kurban olarak kamuoyunda gündeme gelmiştir. Çocuk hakları ile ilgili yasa çalışmaları çocuğun yüksek yararı gözetilerek yapılsa da, uygulamada yetersiz kalmış; çocuk hak ihlalleri, çocuk mağduriyetleri, çocuk istismarları ve suça sürüklenen çocuklar artmıştır. Her 23 Nisan’da olduğu gibi, bugün de dileğimiz bütün çocuklarımızın doyasıya çocukça yaşamaları ve bayram coşkusunu, sevincini hissederek güneşli günlere uyanmasıdır. Çünkü çocuklarımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı, barışın ve umudun simgesidir.

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, çocuklarımızın sağlıklı, erdemli, bilimi ve teknolojiyi kullanan, araştıran, değerlerimizi benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini seven, görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetiştirilmesi, geleceğe güvenle bakmaları hepimizin görevidir. 100 yıl önce olduğu gibi aynı inançla, Atamızın gösterdiği yolda, ilke ve devrimleriyle, Cumhuriyetimizin temel değerleriyle sonsuza dek yürümeye de devam edeceğiz.

Ülkemizi, ulusumuzu üstün zaferleri ve başarılarıyla karanlıklardan aydınlıklara çıkaran ve bu güzel bayramı çocuklarımıza armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ‘nın ülkemize ve çocuklarımıza güzel ve sağlıklı günler getirmesi dileğiyle, tüm çocuklarımızın ve ulusumuzun “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye