DOLAR 8,2689-0.05%
EURO 10,07100.25%
ALTIN 488,490,02
BITCOIN 462737-3,91%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Tavas’ta “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”

Tavas’ta “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”

ABONE OL
07.12.2017 08:33
Tavas’ta “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tavas Belediyesi, İşkur ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)  işbirliğiyle yedincisi gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” seçmeleri Belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi.

54 kişinin başvurduğu uygulamalı girişimcilik eğitimine toplam 50 kişi seçildi. Tavas’ın Kızılca mahallesinde yapılacak olan eğitimler gündüz ve gece olmak üzere iki grupta verilecek.

Tavas Belediyesi başta kadınlar, yaşlılar ve engellilere yönelik olmak üzere uyguladığı projelere girişimcilik eğitimleriyle kendi işini kurmak isteyenlere büyük fırsatlar sunuyor.

”Başarılı işletmelerin ilçemize kazandıracağı prestij bizler için önemli”

Tavas’ta yaşayan herkesin sorunlarına sosyal projeler vasıtasıyla yanıt vermeye çalıştıklarını, bu amaçla girişimcilik ruhuna sahip vatandaşların ilçede desteklenmesini ayrıca çok önemsediklerini belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “İhtiyaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalarımıza girişimcilik kurslarımızı da ekliyoruz. Bizim için herkesin kendi hayal ettiği işi yapması adına destek sunmak önemlidir. İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza sosyal projeler üretmeye, bunları da ivedilikle hayata geçirmeye çabalıyoruz. KOSGEB ile yaptığımız işbirliği sayesinde girişimcilik eğitimi almalarını sağlıyor, kendi hayal ettikleri işleri kurmalarına yardımcı oluyoruz. Bizler hizmet ailesi olarak, elbirliğiyle organize ettiğimiz programlarla fırsatları vatandaşlarımızın ayağına getirmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın yararına olacak bu tarz projelerin,  her zaman takipçisi ve destekçisi olacağız. Başarılı işletmelerin ilçemize kazandıracağı prestij bizler için önemli.

Amacımız bu tür eğitimler düzenleyerek bölgenin kalkınması ve gelişmesini hareketlendirecek girişimcileri ortaya çıkarmaktır. Eğitime katılan kursiyerlerimiz üretime yönelik güzel projeler yapması halinde 30 bin TL hibe,70 bin TL’de faizsiz kredi kullanmaya hak kazanacaklar. Sizlerin hayalleri var ki buradasınız. İlçemizdeki var olan potansiyelin bundan sonra girişimci ruha sahip arkadaşlarla daha fazla değerlendirileceğine inanıyorum. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.