DOLAR 8,2749-0.02%
EURO 10,08110.23%
ALTIN 487,89-0,10
BITCOIN 460849-5,21%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Denizli Uğur Okullarında Uğurlu Münazara Heyecanı

Denizli Uğur Okullarında Uğurlu Münazara Heyecanı

ABONE OL
21.03.2020 16:39
Denizli Uğur Okullarında Uğurlu Münazara Heyecanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Uğur Okulları Ortaokul 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği münazara turnuvası çeyrek finali, heyecanlı başladı.

7. sınıf öğrencileri “Televizyon eğitici midir değil midir?” konusu üzerinde yoğunlaştı. Konuşmalarında uğurlu öğrenciler “Televizyon çocuk programları ile çocukların yetiştirilmesinde göz ardı edilemez bir etkiye sahiptir. Hazırlanan filmlerle televizyon, toplumda olması gerekenlerle olmaması gerekenlere eleştirel bir yaklaşımla baktığında eğitici bir nitelik kazanmaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocukların televizyonun karşısında fazla kalması nedeniyle, bu çocukların genel karakterini televizyonun oluşturduğu söylenebilir” şeklinde ifadelerine yer verdiler.

8. sınıf öğrencileri ise “Uygarlığın gelişiminde sanat mı yoksa bilim mi önemlidir?” konusu üzerinde durdular.

Uygarlığın Gelişiminde Sanat Önemlidir

Sanatta güzeli, bilimde doğruyu arayan insan ruhu ve zekâsı, aslında kendini aramaktadır. Bize düşen görev; uygarlığın ilerlemesi ve çağdaş bir dünya görüşüne sahip, çevresine uyumlu, ama gerektiğinde sorgulayabilen, dengeli, yaratıcı, özgüveni gelişmiş, sanatı yaşantısına katan, yaşadığı çevreyi güzelleştirme sorumluluğu duyan, görgü kurallarını bilen, estetik duyarlılığa sahip ve dünya sanat tarihine dair birikimleri olan, ulusun ve insanlığın sanat değerlerini koruyan aydın bireylerin gelişmesi için bu mirası gelecek nesile aktarmaktır. Özgür düşünebilen ve farklı alanların dokusunu ve kültürel birikimini teneffüs etmiş toplumlar geleceğini daha iyi şekillendirmektedir.

Uygarlığın Gelişiminde Bilim Önemlidir

Eğer bilgiye, bilime kendimizi verebiliyorsak bu, hayata daha donatılmış, daha güçlü olarak dönebilmek içindir. Hayatta sağlık ve erdemden sonra, bilgi ve bilimden daha değerli hiçbir şey yoktur; aynı zamanda onun kadar kolay ulaşılan, bedava elde edilen bir şeyde yoktur. Bütün iş sakin olmak ve bütün masraf da harcamaktan kurtulamayacağımız zamandır.

Bilim ile sağduyunun bir araya gelmesinden doğan bir yaşam biçimidir uygarlık. uygarlık gerçekten de bir yaşam biçimidir ve bilim onun kaçınılmaz bir parçasıdır. Uygarlığın oluşumu ve ilerlemesi için bilim onun karanlıktaki en güçlü yol gösterici ışığıdır. Uygarlık ve bilim birbirlerini tamamlayan iki olgudur.” diyerek münazarayı noktaladılar.

Heyecanlı bir o kadar da çekişmeli geçen uğurlu münazara turnuvasının yarı finali mart ayında gerçekleşecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.