DOLAR 8,32320.51%
EURO 10,10660.17%
ALTIN 489,820,16
BITCOIN 4733032,96%
Denizli
22°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Öğrenciler Üretim Süreçlerini Yerinde Gördü

Öğrenciler Üretim Süreçlerini Yerinde Gördü

ABONE OL
10.09.2018 18:21
Öğrenciler Üretim Süreçlerini Yerinde Gördü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknik Liselerin önemini her fırsatta ve her platformda dile getiren MÜSİAD Denizli şubesinin Kadın Çalışma Grubu Üyeleri, Gülay Kaynak Sarıkaya Teknik Lisesi Kimya Bölümü öğrencileri ile birlikte sahaya çıktı. Öğrenciler üretim süreçlerini yerinde inceleme fırsatı buldu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Kadın Çalışma Grubu organizasyonunda, Gülay Kaynak Sarıkaya Teknik Lisesi Kimya Bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci Pamukkale Boya ve Poyraz Boya fabrikalarını ziyaret etti.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD Denizli Şubesi arasında Mesleki ve Teknik Eğitim Okul-Sektör İşbirliği Protokolü gereği yapılan gezilerle öğrenciler okuduğu bölüm ile ilgili üretim yapan fabrikaların üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı.

”A’dan Z’ye Aşamaları Anlatıyoruz”

MÜSİAD Denizli Şubesi Kadın Çalışma grubu başkanı Canan Biltekin “Gezinin amacı; Gülay Kaynak  Sarıkaya Teknik Lisesi Kimya Bölümü öğrencilerini ve aynı bölümün hocalarını kendi bölümlerini ilgilendiren sektör  üyelerimizin işletmelerini gezdirerek, işletmelerin A dan Z ye üretim aşamalarını öğrencilere anlatmak, sektöre ilgilerini arttırmak  ve okulun bazı araç- gereç ve hammadde ihtiyaçlarını bu işletmelerden temin etmeye çalışmak, aynı zamanda işletme sahiplerinin ve çalışanların tecrübelerini öğrencilere sohbet ortamında ve soru – cevap şeklinde aktarmaktır. MÜSİAD Denizli şubesi üyelerimizden; Poyraz Boyahanesi Genel Müdürü Emin Şen Bey’e ve Pamukkale Boya Genel Müdürü Muharrem Kılcı Bey’e göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz.’’ ifadelerini kullandı.

”İhtiyaçları Gidermeye Devam Edeceğiz”

Canan Biltekin, Kimya bölümü öğrencileriyle bu dönemde Pamukkale Boya ve Poyraz Boya’yı ziyaret ettiklerini, okuldaki diğer bölümleri de kendilerini ilgilendiren başka işletmelerle buluşturacaklarını söyledi. Biltekin, “Örneğin makine bölümü öğrencilerini makine üreten, Tekstil Bölümü öğrencilerini tekstil ürünleri üreten işletmelerle bir araya getirmeye ve ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz. MÜSİAD, her platformda gündeme getirdiği Teknik Liselerin önemi konusunda, üzerine düşeni her zaman yapmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

”Elimizden Gelen Desteği Vermeye Hazırız”

Pamukkale Boya Genel Müdürü Muharrem Kılcı, “Öğrencilerimizin bu tür gezilere dahil olmaları ve ilgilerinden dolayı büyük memnuniyet duyduk. Mesleki alanda eğitim alan gençlerin, teorik bilgilerin yanı sıra pratikte yetkinlik kazanmaları mühim. Bunun için firma olarak her zaman elimizi taşın altına koymaya, elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Staj imkanları noktasında kapımız her zaman açık. Kadın Çalışma Grubu vesilesiyle Teknik Eğitiminin önemini her platformda dile getiren MÜSİAD Denizli Şubesine teşekkür ediyorum. Bu tür inceleme gezilerinin diğer sektörlerde de yapılmasının faydalı olacağına inanıyorum.” Dedi.

”Son Derece Gurur Duyuyoruz”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, “Sürekli büyüyen ve gelişen Türkiye’mizde kadınların iş hayatına daha fazla katkı sağlaması kaçınılmazdır. Bu anlayış ile MÜSİAD Denizli şubesi olarak iş kadınlarımızı da üye ve yönetim kadrosuna dahil ederek bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmiş olduk. Kadın çalışma grubunu kurarak MÜSİAD faaliyetlerimize katkı sunmalarını sağladık. Şimdi de Kadın Çalışma grubumuzun faaliyetlerini, çalışmalarını, iş ve eğitim dünyasına desteklerini görmekten son derece gurur duyuyoruz. MÜSİAD kadın çalışma grubumuzun başarılı faaliyetlerini destekliyor, kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.