DOLAR 8,2859-0.38%
EURO 10,00190.03%
ALTIN 483,121,15
BITCOIN 471487-1,24%
Denizli
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Özel PEV 5. Zeka ve Yetenek Kongresi’nde Yerini Aldı

Özel PEV 5. Zeka ve Yetenek Kongresi’nde Yerini Aldı

ABONE OL
21.03.2020 16:39
Özel PEV 5. Zeka ve Yetenek Kongresi’nde Yerini Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Zekâ Vakfının her yıl düzenlediği Zekâ ve Yetenek Kongrelerinin beşincisi 4-5 Kasım 2017’de ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde gerçekleşti. Özel PEV Okulları da zekâ ve yeteneğin farklı bakış açılarıyla ele alındığı bu kongrede bir kez daha yerini aldı.

“Özgür ve doğru düşünebilen, düşündüklerini ifade edebilen ve karşıt görüşleri dinleyip koşulları değerlendirerek en uygun çözüm yollarını bulabilen birey” vurgusu yapılan kongrede, zekâ ve yetenek kavramlarının gerek kuramda gerek uygulamada doğru anlaşılmasının insanların mutluluğu açısından hayati önem taşıdığı fikri katılımcılarla paylaşıldı.

Açış konuşmasını Türkiye Zekâ Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı’nın yaptığı, “Son Söz”ü ise Prof. Dr. Ziya Selçuk’un söylediği kongre boyunca PEV öğretmenleri alanlarında uzman eğitimci, sanatçı ve yöneticilerin sunumlarına, panellere ve atölyelere katıldılar. “Dr. Alp Sırman’ın Çevremizde Olup Bitenler: Zekâya Evrimsel Bakış, Cevat Ayna’nın Mutlu Sınıf, Mehmet Auf’un Başarının Olmayan Formülü, Modern Sabahlar’ın Modern Kafa Modern Vücutta Bulunur, Prof. Dr. Sinan Canan’ın Örüntü Zekâsı, Dr. Şeref Oğuz’un 100 Yıl Sonraki Dünya, dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri seçilen Dilek Livaneli’nin Bir Dilek Yetmez, Prof. Dr. Nebi Sümer’in Yeteneğin Keşifle Buluşmasında Güvenli Aile ve Okul İkliminin Rolü…” gibi daha birçok sunum, Prof. Dr. Ahmet İnam’ın “Güzel insan, bütün insandır.” sözüyle zenginleştirdiği “Zekâ gerçek hayatta ne işe yarar?” isimli panel ve “Prof. Dr. Kemal Yürümezoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Burak Karabey’in Yenilikçi Bilim ve Matematik Deneyleri” atölyesinde zekâ ve yeteneğin duygusal ve kültürel boyutlarının da tartışıldığı konuşmaların paydaşı oldular.

Ana Başlık ‘Kafakafaya’

Kongrede bir diğer eğlenceli ve düşündürücü kısım da kongrenin ana başlığı olan “kafakafaya” sloganıydı. “Daha iyi”nin kafa kafaya vermekle, bireysel değil birlikte düşünmeyle ve zekâ ortaklığıyla mümkün olabileceğine çekilen dikkat, katılımcıların bir sorgulama içine girmesini sağladı.

Sunum aralarında konuşmacılarla sohbet etme fırsatı da bulan Özel PEV Okulları öğretmenleri; kongre sonrasında öğrenmekten, sorgulamaktan, farklı insanlar ve düşüncelerle karşılaşmaktan büyük keyif aldıklarını dile getirdiler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.