DOLAR 8,6996-0.24%
EURO 10,3569-0.44%
ALTIN 499,230,44
BITCOIN 327540-3,40%
Denizli
24°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
GEKA’nın 101. Toplantısı Denizli’de Gerçekleşti

GEKA’nın 101. Toplantısı Denizli’de Gerçekleşti

ABONE OL
01.12.2017 15:34
GEKA’nın 101. Toplantısı Denizli’de Gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Ege Kalkınma Ajansı 101. Yönetim Kurulu, son dönemde gerçekleştirilen faaliyetleri içeren gündem maddelerini değerlendirmek ve yeni yapılacak olan çalışmaları görüşmek üzere Denizli Valiliği’nde toplandı.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Denizli Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Vali Yavuz Selim Köşger toplantı öncesi yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Bölge illerinin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışan ve bu doğrultuda önemli kararlara imza atan Yönetim Kurulumuzun 101. toplantısını gerçekleştirmek üzere Denizli’de toplanmış bulunmaktayız.

Bugün, Ajansımızın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçirirken aynı zamanda önümüzdeki dönemde yapılması planlanan proje ve etkinlikleri de görüşerek karara bağlayacağız.

Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almaları amacıyla Ajansın yürüttüğü 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında şu ana kadar 68 adet proje başvurusu başarılı olarak ilan edilmiştir. Önümüzdeki dönemlerde Bölgemizde daha fazla kurumun bu destek programımızdan yararlanmasını bekliyoruz.

Mali Projeler Değerlendirildi

Ajansımızın Yatırım Destek Ofislerinin bölge yatırım ortamı geliştirme konusundaki çalışmalarına yakından bakacağız.  Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerimizdeki gerçekleşmeleri ve 2018 yılı planlarımızı gözden geçireceğiz.

Ayrıca toplantımızda işbirliği taleplerini değerlendirerek, Bölgemizin turizm tanıtımı konusunda yapılan ve yapılabilecek faaliyetleri görüşeceğiz. Son olarak da Ajansımızın önümüzdeki dönem bölgemizin kalkınması için ilan edeceği Mali Destek Programlarının içeriği ve kapsamını istişare edeceğiz. Söz konusu gündem maddelerini Yönetim Kurulunca görüşüp, değerlendirip uygun bulunması halinde karara bağlayacağız.

Siz saygıdeğer Yönetim Kurulu Üyelerimize, teşrifleriniz ve katkılarınız için teşekkür eder; toplantımızda alacağımız kararların Bölgemiz ve Ülkemiz için hayırlı ve başarılı olmasını diler, saygılar sunarım.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye