DOLAR 8,2650-0.11%
EURO 10,08220.29%
ALTIN 487,27-0,24
BITCOIN 459774-5,09%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Özkan’dan, Ekonomi Değerlendirmesi

Özkan’dan, Ekonomi Değerlendirmesi

ABONE OL
11.01.2018 07:04
Özkan’dan, Ekonomi Değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, medyaya verdiği demecinde:”Ekonominin güçlenmesinde devletin geliştirdiği politikalar çok fazla önem teşkil etmektedir. Güçlü ekonomisi olan devlet, her bakımdan güçlü devlet demektir. Ekonomisi güçlü olmayan bir devletin, yaptığı diğer hizmetler de halkını mutlu etmeye yetmeyecek, güçlü bir orduya da sahip olamayacaktır.”diye belirtti.

ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN BİR GECEDE ALT-ÜST OLDUĞU GÜNLERDEN, BURALARA GELDİK

Türkiye’nin, geçtiğimiz 15 yılı milletimiz ile el ele vererek hizmetlerle donattığını, gücümüz güç kattığımız bir dönem olduğunu anımsatan Özkan, “Maalesef yakın geçmişte yaşadıklarımızı çok çabuk unutuyoruz. Bugün döviz birkaç kuruş yükseldi, akaryakıt 3 kuruş arttı diye karanlık senaryolar yazanlar, 2002 öncesinin Türkiye’sini bilmeyenler veya hatırlamakta güçlük çekenlerdir. Ülkemiz ekonomisinin bir gecede alt-üst olduğu günlerden biz buralara geldik. Bir zamanlar bir kitap fırlatıldı diye ekonomik kaosa giren ülkemiz, şimdilerde darbelere, içerden ve dışarıdan yapılan, siyasi, ekonomik ve diğer saldırılara rağmen ayakta kalmayı bilmiştir.” diye ifade etti.

TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRACAĞIZ

Milletvekili Özkan sözlerine şöyle devam etti: Gelişmekte olan ülkeler arasında en ön sıralarda yer alıyoruz. Bunu halkımızla beraber başardık, daha ileriye de birlikte taşıyacağız. Milli gelire göre dünyanın 17’nci, satın alma parametresiyle dünyanın 13’ncü büyük ekonomisine sahibiz. Hedefimiz 10 büyük ekonomi arasına girmek. Geçtiğimiz 15 yılda yaklaşık 3.5 kat büyümüş Türkiye’nin, önümüzde 6-7 yılda 2 kat daha büyümesine de kimse engel olamayacaktır.”dedi.

TÜRKİYE EKONOMİSİ DİMDİK AYAKTA KALACAKTIR

Ayağımıza takılan onca çelmeye rağmen hala dimdik ayakta duran bir ekonomimiz olduğuna dikkat çeken Özkan: “Bu milletin mayası sağlam olduğu için ihanet tohumları da bizde kök salamaz, yeşeremez. Milletimiz kimin ne olduğunu bir bakışta anlayacak ferasete sahiptir çok şükür. İnşallah yapacağımız projelerle ve ekonomik atılımlarla yolumuza devam edecek, gerek ekonomik, gerek siyasi, gerekse sosyal açıdan dünyanın sayılı güçlerinden biri olacağız.”diyerek sözlerine son verdi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.