DOLAR 8,26720.37%
EURO 10,04570.14%
ALTIN 487,530,58
BITCOIN 4852431,51%
Denizli
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI VE ATATÜRK

CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI VE ATATÜRK

ABONE OL
06.04.2020 00:09
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI VE ATATÜRK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Av. Yurdahan Özhan

Av. Yurdahan Özhan

Değerli hemşehrilerim, müthiş bir mücadele ruhunun, müthiş bir iradenin, hayranlık verici bir milli iradenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 94. yıldır dimdik ayaktadır. Cumhuriyet; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış, milletimizin üstün çabalarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti ve binlerce yıllık Türk Tarihi, tarih boyunca birçok badireler atlatarak bugünlere ulaşmıştır. Ancak bugünde, şanlı Türk’ü tarih sayfasından silmek ve bölünmez bir bütünlük arz eden ülkemizi bölmek için harici ve dahili bedbahtlar uğraşmakta ve boş durmamaktadır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne saldırılar bugünde artarak devam etmektedir. Ancak bu uğraşta çabalayan hainler ve işbirlikçileri asla bu ülkeyi bölemeyecek, al sancağımızı göklerden indiremeyecek ve 94 yıldır dimdik ayakta duran Cumhuriyetimizi ortadan kaldıramayacaktır.

Hainlerin emellerine ulaşmaması adına da, Türk Milleti gözünü dört açacak ve işbirlikçilere meydanı boş bırakmayacak ve onlara gereken tokadı yapıştıracaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi bulunmamaktadır.

Ayrıca ülkemize saldırılar sadece bunlarla kalmamaktadır. Milli birlik ve beraberliğimize gölge düşürmek amacıyla ülkemizin maneviyatına karşıda hiç olmadığı kadar saldırı da bulunulmaktadır. Bu saldırılar ise genellikle Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef almaktadır.

Özellikle son yıllarda Atatürk’e karşı birçok iftiralar atılmakta, hakarette bulunulmaktadır.

Eğer ülkemizin birliğini ve dirliğini düşünüyor isek, bu saldırılara prim vermemeli, tarihimizi iyi bir şekilde öğrenmeli ve çocuklarımıza tarihimizi iyi bir şekilde öğretmeliyiz. Bunları yaptığımız takdirde şer odakları emellerine ulaşamayacak ve Türk Cumhuriyeti varlığını sürdürmeye devam edecektir.

 

Sözlerimi ise şu şekilde noktalamak istiyorum: Cumhuriyetimizin kurucusu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü herkesin malumu olup onun ileriye yönelik sözlerinin gerçekleştiğini ise tarih bize göstermiştir.

Atatürk’ün dediği gibi ’Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ bundan kimsenin şüphesi yoktur. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                       AVUKAT YURDAHAN ÖZHAN

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.