DOLAR 8,7028-0.21%
EURO 10,3682-0.32%
ALTIN 499,400,48
BITCOIN 327724-3,17%
Denizli
24°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Denizli OSB’de Enerji Verimliliği Paneli Gerçekleşti

Denizli OSB’de Enerji Verimliliği Paneli Gerçekleşti

ABONE OL
23.03.2018 12:07
Denizli OSB’de Enerji Verimliliği Paneli Gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile düzenlenmiş olan “TEKSTİL VE HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNDE TEMİZ ÜRETİM VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” konulu panel Denizli OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Denizli Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Mustafa Güner moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; WWF Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı Genel Müdürü Aslı Pasinli, Bursa Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ziya Söğüt, BTSO Enerji Verimliliği Merkezi Müdürü Canpolat Çakal konuşmacı olarak katıldı.

Panel, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan’ın açılış konuşması ile başladı. Akdoğan, “Güney Ege Kalkınma Ajansı olarak 2014 yılında başlattığımız, tekstil sektöründe farkındalık yaratmak ve dönüşümü hızlandırmak amacını taşıyan konferansların beşincisini Denizli Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleştiriyoruz. Her sene farklı bir konsept dahilinde gerçekleştirilen konferanslarda 2014 yılında teknik tekstil, 2015 yılında tekstil ve hazır giyim vizyonu, 2016 yılında tekstil sektöründe markalaşma ve teknik tekstil ile 2017 yılında ise dünya markası olunması konuları işlenmiştir. Bu seneki konferansımızın konusu ise temiz üretim (eko-verimlilik) ve enerji verimliliğidir.” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Organize Sanayi Bölgemizde aylık 42 milyon kwh elektrik, 8 milyon m³ doğalgaz, 1.500.000 m³ proses su tüketimi ve 100 milyon ton buhar tüketimi yapılmaktadır. Kullanılan enerjinin aylık parasal değeri 30.000.000 TL civarındadır. Yapacağımız enerji verimliliği çalışmasıyla %25’lik bir verimlilik sağladığımızda aylık 7.500.000 TL’lik bir kazanç sağlanmış olacaktır. Bu kazanç sanayicilerimizin birim maliyetini düşüreceğinden dolayı rekabet gücünü artırıp ihracat rakamlarını yükseltecektir. Bu yüzden gerçekleştirilen bu panelden sonra GEKA ve Denizli Enerji Verimliliği Derneği ile birlikte çalışarak sanayicilerimizin enerji etüdlerini hazırlayıp kredi ve hibe desteklerini araştırıp yeni bir proje geliştireceğiz.” dedi.

Panel, temiz üretimin önemi, çevrenin korunması ve enerji kaynaklarının etkin kullanılması konularında ayrıntılı bilgiler verilmesinin ardından plaket töreni ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye