DOLAR 8,75400.21%
EURO 10,3906-0.29%
ALTIN 495,59-0,30
BITCOIN 311824-4,31%
Denizli
25°

PARÇALI BULUTLU

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Denizli’nin 1 Haftalık Trafik Raporu Açıklandı

Denizli’nin 1 Haftalık Trafik Raporu Açıklandı

ABONE OL
09.04.2020 21:05
Denizli’nin 1 Haftalık Trafik Raporu Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 23-29 Ekim 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda oluşan rapor açıklandı. Denizli sorumluluk bölgesinde (35) Yaralamalı kaza ve (73) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (108) kaza meydana geldi.

 

Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler sonucunda;

23-29 Ekim 2017 tarihleri arasında, 179 Okul Servis aracı, yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenerek, (14) okul servis aracına özel izin belgesiz taşımacılık yapmaktan, muayenesiz araç kullanmaktan, fazla yolcu almaktan, amaç dışı (KORSAN) taşımacılık yapmak vb. diğer eksikliklerden dolayı cezai işlem uygulandı.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

Denizli’de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 23-29 Ekim 2017 tarihleri arasında toplam (35) adet suç tespit tutanağı tanzim edilerek, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildi.

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

23-29 Ekim 2017 tarihleri arasında , Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nin sorumluluk bölgesinde (35) Yaralamalı kaza ve (73) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (108) kaza meydana geldi. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verileceği bildirildi.

Denizli’de meydana gelen kazalar genellikle, 29 Ekim Bulvarı, Acıpayam yolu, İstiklal caddesi ve Askeri Yol (Ali Aygören Bulvarı) üzerinde meydana gelmiş olduğu belirtildi. Kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edildi.

Denizli’de Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

23-30 Ekim tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde , (1) Ölümlü, (16) Yaralamalı kaza ve (10) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (27 ) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye