DOLAR 8,75400.21%
EURO 10,3906-0.29%
ALTIN 495,59-0,30
BITCOIN 3172952,35%
Denizli
29°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
İŞKUR Çalışmalarına Devam Ediyor

İŞKUR Çalışmalarına Devam Ediyor

ABONE OL
04.12.2017 11:10
İŞKUR Çalışmalarına Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Çalışmak İsteyen Herkese Göre Bir İş” olduğu düşüncesinden yola çıkılarak Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde Temmuz ayından bu yana faaliyette olan İş Kulübü, eğitimlerine kurum bünyesinde olduğu gibi kurum dışında da devam etti.

İş Kulübü, 23-25 Ekim tarihlerinde eğitimlerine Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitim Evi Müdürlüğü’nde devam etti.  Katılımcıların kendi tecrübelerinden yola çıkarak iş arama stratejilerini geliştirmeleri ve eylem planlarını uygulayabilmelerini sağlamanın amaçlandığı eğitimlerde, hedef kitlesi “Kadınlar, Gençler, Engelliler, Sosyal Yardım Yararlanıcıları, Koruma Altındaki Yabancılar ve Uzun Süreli İşsizler”den oluşmaktadır. Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda ise tahliyesine az zaman kalmış mahkumlarla çalışıldı. Eğitime katılanları, Cezaevindeki atölye, mutfak, kantin gibi yerlerde çalışan meslek sahibi mahkumlar oluşturdu.

54 Katılımcı

Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda İş Kulübü Eğitiminde toplamda 54 katılımcı yer aldı. Eğitimler, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü’nde görevli İş Kulübü Eğiticileri (Liderleri) İş ve Meslek Danışmanı Taner BETER ve İş ve Meslek Danışmanı Dönay ŞANLIALP öncülüğünde üç günde 4 ayrı grup halinde ve her bir gruba toplamda 12 saat olarak verildi. Eğitime katılan 54 katılımcının sertifikası geçtiğimiz hafta Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Fatih IŞIK tarafından takdim edildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye