DOLAR 8,55770.06%
EURO 10,16280.19%
ALTIN 499,400,54
BITCOIN 3433150,88%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor

ABONE OL
10.09.2018 18:10
Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl meslek liselerinde uygulanmaya konulan “MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ” kapsamında Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mahalle Muhtarları ile işbirliği yaparak proje kapsamında muhtarlarca belirlenen yaşlıları evinde ziyaret etti.,

Yaşlılarımızı incitilmeden, kalplerini kırmadan yardım edilmesi, hayata tutunmalarına katkıda bulunulması amacıyla yapılan ilk ziyarette Yenişafak Mahallesinde Mahalle Muhtarı Osman Er tarafından tespit edilen yaşlı aileler ziyaret edildi.

Ziyarette tarihi geçmiş ilaçlar öğrenciler tarafından kontrol edilerek imha edildi. Telefon dolandırıcılığına karşı bilgilendirilen yaşlı ailelere, e-devlet uygulamaları, güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Küçük ev temizliğinin de yapıldığı ziyarette belirli periyotlarda aileler ziyaret edilecek yaşamlarını kolaylaştırmak için öğrenciler tarafından yardımcı olunacak.

Çevre mahallelerde belirlenen ailelerin de ziyaret edileceği proje kapsamında yaşlı ailelerimize kitap okuması yapılacak, okulda düzenlenecek olan tiyatro gösterilerinde aileler ağırlanarak tiyatro izlemeleri sağlanacak.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan´ın başlatmış ve gerçekleştirmiş oldukları “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası kapsamında okuma yazma bilmeyen yaşlı aileler en yakın okuma kursuna yönlendirildi.

Öğrencilerimizin; Sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini, Yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi,  Hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri,  Toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, Sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, Sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması, Ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, Okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi,  Gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen proje önümüzdeki yıllarda farklı faaliyetlerde devam edecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye