DOLAR 8,55820.05%
EURO 10,11830.05%
ALTIN 494,260,01
BITCOIN 316631-3,35%
Denizli
31°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Pamukkale Belediyesi Akdeniz Belediyeler Birliği’ne Üye Oldu

Pamukkale Belediyesi Akdeniz Belediyeler Birliği’ne Üye Oldu

ABONE OL
04.04.2018 16:42
Pamukkale Belediyesi Akdeniz Belediyeler Birliği’ne Üye Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Belediyesi, Akdeniz Belediyeler Birliği’ne üye oldu.

 

Denizli’nin en büyük ilçesi olan olan Pamukkale İlçesi Akdeniz Belediyeler Birliğine üye olurken, ilçeyi temsil edecek üyeler bugün gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında yapılan seçimle belirlendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in doğal üye olduğu birlik için Ak Partili Muharrem Özen ve Turgut Özkan,CHPli Özkan Aslan ve Mhp li Erdoğan Er seçildi. Yedek üyeliklere ise Ak Partili Erdoğan Er ve Aysun Tonel Karaaslan seçildi.

Akdeniz Belediyeler Birliği nedir?

1978 yılında Antalya-Isparta ve Burdur Belediyelerinin ortaklığında kurulan, Akdeniz Belediyeler Birliği, 2005 yılında Yürürlüğe giren Mahalli İdare Birlikleri Yasasına göre yeniden yapılandıktan sonra, Bu çerçevede, Tüm Yönetim organları, Teşkilat yapısı, Yeni Yasaya göre oluşturularak, Kurumsal yapısı tamamlanmıştır. Bu organizasyon yapısı içinde görevlerini sürdüren Birliğimiz, Muğla, Denizli, Afyon ve Mersin ili belediyelerinin üye olarak katılımları ile üye belediye sayısı 58 ulaşmıştır.
Özellikle son yıllarda, Bölge Belediyeciliğinin gelişimine yönelik Çalışmaları, üyeleri ile yakın işbirliği içinde üretilen programları ile alanında etkin bir kurum haline gelmiş, bu çerçevede hizmetlerini sürdürmektedir. Üyesi olan belediyelerin, merkezi İdare ile aralarındaki hizmet ve kaynak bölüşümü, mevzuat düzenlemesi konularında hak ve çıkarlarının savunulması, Belediyeler arası koordinasyon sağlanması, bilgi ve deneyimlerin birbirine aktarılmasına aracılık edilmesi, üye belediyelerin ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edilmesi, belediye hizmetlerinin ve beldelerin tanıtımına öncülük ve ortaklık edilmesi, Birden fazla belediyenin ortak oluşturacağı projeleri ile bölge ve havza bazında geliştirecekleri projelerin hazırlanmasına ve hayata geçirilmesine ortaklık edilmesi, Belediyelerde insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik hizmet içi eğitim programları uygulanması, Ülkemizin AB üyeliği sürecine belediyelerimizin uyumu kapsamında ortak çalışmalar yürütülmesi. Türk mevzuatının, belediyelere tanıdığı hak ve yetkiler çerçevesinde yerel nitelikli hizmetler üretilmesi, alanlarında faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye