DOLAR 8,54720.84%
EURO 10,13820.93%
ALTIN 497,190,67
BITCOIN 3335654,98%
Denizli
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
PAÜ’de ‘Mekânın Geri Dönüşümü’ için Tasarım-Uygulama Atölye Çalışmaları Yapıldı
  • Deda Haber
  • Manşet
  • PAÜ’de ‘Mekânın Geri Dönüşümü’ için Tasarım-Uygulama Atölye Çalışmaları Yapıldı

PAÜ’de ‘Mekânın Geri Dönüşümü’ için Tasarım-Uygulama Atölye Çalışmaları Yapıldı

ABONE OL
25.09.2018 17:33
PAÜ’de ‘Mekânın Geri Dönüşümü’ için Tasarım-Uygulama Atölye Çalışmaları Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yararlanabilecekleri bir sosyal mekân oluşturmak adına PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Buldan Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ‘Bir Mekânın Geri Dönüşümü’ adlı tasarım ve uygulama atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın öncülüğünde birimler arası işbirliği ve birimler arası çalışma kurgusu ile PAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yahya Tülek, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Koray Özcan ve Buldan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. İsmail Çeviş’in de destekleri ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Özdemir, Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Saadet Mutlu Kaytan ve Buldan Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon Programından Öğretim Görevlisi Gamze Şayın’ın yürütücülüğünü yaptıkları “Bir Mekanın Geri Dönüşümü” başlıklı proje kapsamında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ali Serkan Soydan, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümüve Buldan Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programıöğrencileri Fatih Arslan, Furkan Kılınç, Melih Alkan, Kamile Gürsoy, Merve Osal, Janset Gizem Alkan, Batuhan Ömrüuzak, Afife Özkan, Emine Büşra Aktoy, Yasin Taş, Eray Doğan, Betül Tuncer, Meral Kılıç, Muhammed Burak Aydeğer, Muhammed Sertel, Orhan Gurbet, Rıza Ayhan, Süleyman Şimşek ve Yasemin Oruç ile birlikte PAÜ Mühendislik Fakültesi A Blok Bodrum Kat Yarı Açık Mekan için tasarım-uygulama atölye çalışmaları ve küçük ölçekli yapı elemanı detay ve fotoğraf sergileri yapılması planlandı.

Düzenlenen atölye çalışmaları ile birlikte birimler arası birlikte çalışmanın etkin olarak ortaya konulması, uygulama alanında Mühendislik Fakültesi öğrencilerine sosyal ortamlar oluşturulması, etkileşimde bulunabilecekleri mekânların oluşturulmasına katkı sağlamak ve aynı zamanda proje ekip üyesi öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe aktarmalarına imkân sağlayan bir çalışma sistematiğini oluşturmak amaçlanmakta.

2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim

Projenin ilk ayağı olan tasarım atölyesi 7-8 Nisan tarihlerinde Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek ve Dekan Yardımcısı Ali Serkan Soydan’ın katılımıyla tasarım atölye çalışması Mühendislik Fakültesi A Blok Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Mühendislik Fakültesi A Blok Bodrum Kat Yarı Açık Mekânı ve çevresinin rölövesi ekip tarafından çıkartılarak 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimi gerçekleştirildi. Mekânın ihtiyaçlarına göre duvarların oluşturulması için yapı elemanları ile birlikte yarı açık mekân, iç mekân ve mobilya tasarımı yapılarak, tasarım projesinin keşif ve metrajı hazırlandı.

Çalışmanın ikinci ayağı olarak ise, oluşturulan mekân tasarımının uygulanması 1-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Mekânın düşey elemanı olan duvarlarının +1.50 m kotuna kadarki olan bölümüöğrenciler tarafından farklı geri dönüşüm malzemeleri (cam, metal, kâğıt vb) ile inşa edilecek. İnşa sonrasında tasarımının diğer etapları PAÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’nın desteği ile tamamlanması planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye