DOLAR 8,53200.1%
EURO 10,1396-0.06%
ALTIN 494,620,11
BITCOIN 3479863,06%
Denizli
39°

AÇIK

04:16

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Tabip Odası Seçimlerine Az Kaldı

Tabip Odası Seçimlerine Az Kaldı

ABONE OL
11.04.2018 11:12
Tabip Odası Seçimlerine Az Kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Çağdaş Hekimler Grubu, bugün Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

DGC’de basın toplantısı düzenleyen Denizli Çağdaş Hekimler Grubu, 14- 15 Nisan tarihleri arasında Denizli Tabip Odası 2018 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Tabip Odası Yönetimi’ne aday olacaklarını açıkladı. Tabip Odası Yönetimin’de görev aldıkları zaman can güvenliği, hem çalışırken hem de emeklilik gelir güvencesi ve devlet hastanelerinin yapılmaması mücadelesi gibi başlıkları çalışacaklarını belirttiler.

Yönetim Kurulu Adaylarından Dr. C. Meral Alten yaptığı konuşmada hekimlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile ilgili yasa tasarılarının yasallaşmasını hızlandırma çalışmaları yapacağını, “Denizli Çağdaş Hekimler Grubu olarak Tabip Odası Yönetimine talibiz. Hekim hakları, Hekim birliği ve ulusal değerlerimiz ana önceliklerimizdir.  Yerelde Denizli ilimizdeki hekimlerimizin haklarını korumak, geliştirmek, birleştirici olmak ardından ulusal düzeyde Türk Tabipler Birliği’nde hekim haklarını önceleyen bir merkez konseyi oluşturmak için hekimlerimizin hak ettikleri çalışma koşullarına ve emekliliklerine de yansıyacak özlük haklarına sahip olmaları için hekimlerin çalışırken can güvenliği olsun, hekime şiddet son bulsun istiyoruz. Bu konuda yaptırımlar sağlayacak sağlıkta şiddet yasa tasarısının ivedilikle yasalaşması için aile hekimlerimizin kimlikli, nitelikli, güvenceli çalışma koşullarına sahip olması için şehir hastaneleri yerine kamu kaynakları ile yapılacak devlet hastaneleri müdehalesi için mezuniyet öncesi ve sonrası mesleki eğitime katkıda bulunmak için aday olduk. Toplum ve çevre sağlığı alanlarında da çalışmalar yürüteceğiz. Sağlık alanındaki tüm kamu kuruluşları dernek, sendika ve meslek odaları ile sürekli iletişim halinde olacağız. Hem çalışırken hem emeklilikte insanca yaşamak için gelir güvencesi tüm hekimlerimizin hakkıdır. Tüm hekimleri ve hekimlik alanlarını kucaklayan bir Tabip Odası Yönetimi, meslektaşlarımızın desteğine sahibiz. Bu donanımlı, deneyimli güzel ekibimizle Tabip Odası’nın yönetimini tüm arkadaşlarımızla en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz” sözleriyle vurguladı.

Tabip Odası’nın Büyük Kongre Delege Adaylarından Prof. Dr. Gökhan Önem ise, şehir hastanelerine yatırılan kaynakların israf olduğunu, “Sağlıkta çalışan taşeron işçiler olacak. Bununla beraber devlet ilk 5 yıl boyunca kira ödeyecek bu firmalara şimdi ödenecek miktarlara baktığımız zaman aslında devlet 3-4 yıl ödeyeceği kira ile bu yapıları kendisi yapabilecekken 5 yıl kira ödemek ile aslında bizim torunlarımızı bile borçlandırmış oluyor. Bu kamu kaynaklarının israfı anlamına geliyor. Biz şehir hastaneleri projesi yerine Denizlimizin ihtiyacı olan daha modern devlet kaynakları ile kamu kaynaklarıyla yapılacak bir devlet hastanesi daha öncelikliğimiz bu olması gerekiyor. Ayrıca bu şehir hastanesi yapılacağı zaman mevcut devlet hastaneleri de kapanacak. Böylece hastanelerin yeterli sayıda artmamış olacak” açıklamasıyla belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye