DOLAR 8,2827-0.43%
EURO 9,9964-0.03%
ALTIN 482,941,12
BITCOIN 470659-1,46%
Denizli
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Topluma Geri Kazandırılmaları İçin İmzalar Atıldı

Topluma Geri Kazandırılmaları İçin İmzalar Atıldı

ABONE OL
12.12.2017 08:56
Topluma Geri Kazandırılmaları İçin İmzalar Atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizlide kamu güvenliğinin sağlanması, mağdura verilen zararın giderilmesi, hükümlülerin yeniden suç işlemelerinin önlenmesi, toplumla iç içe olan hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması için, denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan kişileri hukuki konularda bilinçlendirmek ve bu konularda farkındalık oluşturmak amacıyla hukuki yardım yapılmasını, hukuki konularda kişisel gelişim seminerleri verilmesi düzenlendi.

Bu kapsamda denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan yükümlülere baro avukatlarınca; hukuk ile ilgili genel bilgiler, aile içi şiddet, işlenen suçun mağdurlar üzerindeki etkisi, hukuk okur yazarlığı vb. konularda seminerler verilecek. İşbirliği protokolü Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan ile 11/12/2017 tarihinde imzalandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz; ”Denetimli Serbestlik tedbiri altındaki yükümlülere hukuk bilgisi noktasında farkındalık oluşturmanın kişilerin suçtan uzak durması noktasında önemli olduğunu ve işbirliğinden duyduğu memnuniyetini ifade ettti. Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İLHAN; Denizli Barosu olarak tüm vatandaşların olduğu gibi hükümlülerinde hukuki konularda bilgilendirilmelerinin yeniden suça bulaşma noktasında önleyici bir faaliyet olacağını ifade etmiş olup imkanları doğrultusunda yardımcı olabileceklerini belirtti.

Kızılay da İmzaladı

Denizli Barosu il gerçekleştirilen protokolün ardından Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanlığı arasında “DENETİMLİ SERBESTLİK ALTINDAKİ YÜKÜMLÜLERE VE AİLELERİNE YARDIM YAPILMASI” konusunda işbirliği protokolü düzenlendi. İşbirliği protokolü Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal OTCU ile 11/12/2017 tarihinde imzalandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül YILMAZ; her ne kadar kişiler suç işlemiş olsa da cezalarını çektikten sonra topluma yeniden kazandırılmalarının önemli olduğunu ve bu konuda tüm kurumlara düşen görevler olduğunu vurgulamış, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu; Kızılay olarak tüm vatandaşların olduğu gibi hükümlülerin ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine de kapılarının açık olduğunu, ulaşabildikleri her ihtiyaç sahibine imkanları doğrultusunda yardımcı olabileceklerini belirtildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.