DOLAR 8,28030.02%
EURO 10,08750.33%
ALTIN 488,28-0,03
BITCOIN 460075-5,44%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Türklük Bilimi İncelemeleri Konferansı Gerçekleşti

Türklük Bilimi İncelemeleri Konferansı Gerçekleşti

ABONE OL
10.09.2018 18:33
Türklük Bilimi İncelemeleri Konferansı Gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü ile PAÜ Türk Yurtları Kültür ve Sanat Topluluğu’nun birlikte düzenlediği ‘Türklük Bilimi İncelemeleri Konferansı’na Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ekrem Ayan ve Yrd. Doç. Dr. Gülsine Uzun konuk konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan PAÜ Türk Yurtları Kültür ve Sanat Topluluğu’nun Danışman Hocası aynı zamanda Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi, Güney-Batı (Oğuz) Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Soner Sağlam, bu yıl onuncusunu düzenledikleri ‘Türklük Bilimi İncelemeleri Konferansı’nın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Sağlam, “Pamukkale Üniversitesi’ne Mevlana, Erasmus gibi üniversiteler arası değişim programları ile özellikle Türk Dünyası’ndan gelen öğrencilerimizi ülkelerine dönmeden bu etkinlik çatısı altında bir araya getirmek istedik. Etkinliğimizde yer alan konuk hocalarımızın bilimsel sunumlarının yanında şiir ve müzik dinletisi ile tüm katılımcılarımıza bugünü her anlamda anımsayacakları bir program olmasını amaçladık” şeklinde konuştu.

Konferansın konuk konuşmacıları olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Kuzey-Batı Türk Lehçeleri Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ekrem Ayan ‘Kazak Türkleri ve Kazakistan’, Yrd. Doç. Dr. Gülsine Uzun ise ‘Kırgız Türkleri ve Kırgızistan’ konulu sunumlarını katılımcılarla paylaştılar.

Sunumların ardından Fen Edebiyat Fakültesi-Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nergis Biray konuk konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etti. Etkinliğin devamında ise Türk Dünyası’nın çeşitli bölgelerinden şiirler ve müzik dinletisi yapılarak program sona erdi.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.