DOLAR 8,6394-0.15%
EURO 10,3180-0.19%
ALTIN 493,77-0,18
BITCOIN 2945292,86%
Denizli
24°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
 • Yeni Footer 1
X
Kılıçdaroğlu milletvekillerini Denizli’ye gönderdi.. Susuzluk sorunu raporlanacak
 • Deda Haber
 • Politika
 • Chp
 • Kılıçdaroğlu milletvekillerini Denizli’ye gönderdi.. Susuzluk sorunu raporlanacak

Kılıçdaroğlu milletvekillerini Denizli’ye gönderdi.. Susuzluk sorunu raporlanacak

Denizli'de ve tüm Türkiye'de yaşanan kuraklık ve yanıp kavrulan tarım alanları ile yaşanan sulama sıkıntısını yerinde incelemek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu milletveklerini görevlendirdi. Cumhuriyet Halk Partisi, Denizli’nin kuraklık sorununun yerinde incelenmesi için heyet gönderdi.

ABONE OL
21.05.2021 11:25
Kılıçdaroğlu milletvekillerini Denizli’ye gönderdi.. Susuzluk sorunu raporlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP Tarım Komisyonu Üyesi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Denizli’de görevlendirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte yapılan saha ziyaretlerinde, yaşadıkları sorunları anlatan çiftçiler iktidarın kulaklarını tıkadığını, çiftçiyi gözden çıkardığını söyleyerek CHP milletvekillerinden tüm Türkiye’ye seslerini duyurmalarını talep ettiler.

TARIM KOMİSYONU ÜYELERİ SAHADA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Tarım Komisyonu Üyesi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır; Denizli’de sulama sorunu ve ürün kaybı yaşayan çiftçileri ziyaret etti. Acıpayam, Çardak, Honaz, Çal, Baklan ve Çivril ilçelerinde gerçekleştirilen yerinde ziyaretlerde çiftçi isyanını dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Tarım Komisyonu üyesi Milletvekilleri, İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ile birlikte ilk olarak Denizli Ziraat Odası’nı ziyaret ederek tarımda yaşanan sulama suyu problemlerini ve yapılması gerekenleri değerlendirdi. Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ve Oda üyelerinden Denizli tarımı ve sulama sorunu ile ilgili bilgi alan heyet, çalışmalarını ilçelerde sürdürdü.

“BARAJ SEÇİM VAADİNDEN ÖTEYE GİTMİYOR”

 CHP’lilerin Acıpayam’da sorunlarını dinlediği çiftçilerden biri, “Su akıyor ama tutulmuyor. Buraya baraj yapılması lazım. Her seçim döneminde ‘buraya baraj yapılacak.’ Seçim vaadinden öteye gitmiyor” dedi. Çiftçi, “Etrafa göletler yapıldığını ama bunun doğru bir yatırım olmadığını” belirterek, Biçer Karaca’dan “çiftçinin baraj talebini yeniden dile getirmesini” istedi. Seradaki başka bir çiftçi ise “Ekmeğimiz için çalışıyoruz ama karşılığını alamıyoruz” sözleriyle dert yandı.

HAMBAT OVASI KAVRULUYOR!

Çardak’ta tarlaları gezen, Çaltı’da vatandaşları dinleyen CHP’li Gülizar Biçer Karaca ve İlhami Özcan Aygun, bir karışı geçmeyen ekinler, susuzluktan olgunlaşamayan başaklar, tarlalarda kalan ürünler karşısında üzüntülerini gizleyemedi. Denizli’nin iktidar partisi milletvekilleri nerede, yüzlerini görmüyoruz tanımıyoruz dahi diyerek tepkilerini dile getiren yurttaşlar, zararlarının telafi edilmesi için CHP’den destek istedi.

CAZİBELİ SU VAR, POMPALAR VAR ÇALIŞTIRILMIYOR, SÜS GİBİ DURUYOR

“Çiftçi tarlasına su beklerken, ürünler heba olurken, su pompaları atıl olarak bekliyor, su yönetimi yok, liyakat yok, su parasını yatırmasına rağmen çiftçimiz su alamadıklarını belirtiyor. Su var, su yönetimi yok.” diyerek iktidarın liyakatsız ve beceriksizliğine dikkat çeken Gülizar Biçer Karaca, İlhami Özcan Aygun ile birlikte, akan ama tarlalara ulaşmayan suyu ve atıl olarak bekleyip tarlalara su götürmesi gerekirken süs yerine kilitli duran su pompaları ve trafoları yerinde inceledi. 

DENİZLİ RAPORU HAZIRLANACAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, çiftçiye; “2022 yılında zararın tekrarlanmaması için sizlere nasıl destek verilmesi gerektiğini raporlandırıp Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız. Sizi duymayan iktidardan bunları sizin adınıza biz talep edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye