DOLAR 8,69800.65%
EURO 10,39840.83%
ALTIN 499,441,07
BITCOIN 2978411,29%
Denizli
33°

AZ BULUTLU

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu

ABONE OL
21.11.2017 09:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti grup toplantısı bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Erdoğan; 17-25 Aralık’ta hukuk adı altında ülkemize tarihin en büyük tuzaklarınan biri kuruldu. Bizim dik duruşumuz ve milletimizin ferasetiyle bu tuzak bozulunca, aynı tuzağı götürdüler, Amerika’da kurdular. ”dedi.

Grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan sözlerine;” AK Parti milletin partisi olarak doğmuş, bugüne de aynı anlayışla gelmiştir. Hizmet etme şerefine nail olduğumuz davanın büyüklüğü bize, kendi şahsi hesaplarımızın peşinde koşma imkanı tanımıyor. Gerektiğinde 15 Temmuz’da olduğu gibi ölümün üzerine giderek, gerektiğinde 15 yıldır yaptığımız gibi gece gündüz çalışarak, gerektiğinde tehditlere,tuzakları ve kumpasları bozarak bu yolda yürümek zorundayız”diyerek başladı.

”Birileri AK Parti İktidarı nasıl zayıf düşer beklentisinde olabilir”

Erdoğan;”Kimse milletvekilliğine, belediye başkanlığına, teşkilatlarda yer almak için zorlamadı. Biz ülkemize, milletimize ve davamıza hizmet için bu görevlere kendimiz talip olduk. Milletimizin teveccühü ve elde ettiğimiz başarılarla ülkemizi bu seviyeye getirdik. Şimdi daha büyük başarılar için, milletimizin desteğine talibiz. Şunu unutmayın birileri, içimizden, ya da dışımızdan ellerini avuşturarak, acaba AK Parti nasıl olur da zayıf düşer beklentisi içinde olabilir. Fakat kim hangi beklenti içerisinde olursa olsun, bizler üzerimize düşen görevi yaparak, hedeflere ulaşmış olacağız.”dedi.

”Bu sözleri kim söyletiyor bakmak gerekir”

Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil, onunla birlikte yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmektir. Dünyada ve bölgemizde öyle bir değişim süreci yaşanıyor ki, eğer hedeflerimizin çıtasını sürekli yükseltmezsek, hem kendimizi, hem ülkemizi geriletiriz. Böyle bir vebalin altına giremeyiz. Meseleye sadece parti meselesi olarak bakanlar, hem meseleyi, hem AK Parti’yi anlamıyordur. Meselenin partimizin geleceği değil, memleketimizin mukadderatı olduğunu çok iyi biliyoruz. Sırf kendi çıkarları için ülkenin zarar görmesi pahasına, partimize ve bize yüklenenlere milletimizin itibar etmeyişinin sebebi budur. 17-25 Aralık’ta hukuk adı altında ülkemize tarihin en büyük tuzaklarınan biri kuruldu. Bizim dik duruşumuz ve milletimizin ferasetiyle bu tuzak bozulunca, aynı tuzağı götürdüler, Amerika’da kurdular. Birileri hala bize FETÖ’nün ağzı ile bizi itham etmeyi sürdürüyorsa, sebebi aynı tuzakta onlara verilen rolü oynamaktır. Ana Muhalefet partisi kendi resmi raporunda bölücü terör örgütü eylemlerini, halkın PKK ile iktidar arasında sıkışması olarak tarif edebiliyorsa bu üstlenilmiş bir misyonun itirafıdır. Aynı çevreler, hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, hala kontrollü darbe diyebiliyorsa, bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir.

“Ağaca balta vurmuşlar, sapı bendendir demiş”

NATO’da yaşanan şahsım ve Atatürk’le ilgili skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterebilecekleri ümidine kapılmıştık aradan 3 gün geçmeden gerçek tıynetleri ortaya çıktı bu hadiseyi de 15 Temmuz gibi tezgah diye yaftalamaya başladılar.

Biz FETÖ’yü vatanımızdan söküp attık. Ama bu örgüt kendi anavatanında faaliyetlerini sürdürüyor. PKK, Türkiye’ye saldırmak isteyen herkesin kullanımına açık bir pislik yuvasına dönmüştür. Biz gerçek düşmanlarımızla baş ederiz. Hamd olsun bu konuda hiçbir sıkıntımız yok. Bize asıl can acıtıcı darbeler düşmanlarımızdan değil, onlarla birlikte hareket eden zahirde bizimle gibi duran alçaklardan geliyor.

Meşhur sözdür. “Ağaca balta vurmuşlar, sapı bendendir demiş.” Evet, devletimize ve milletimize yönelik saldırıların çoğunun gerisinde çevreleri görmekten üzüntü duyuyoruz. Ama Türkiye bunlara rağmen hedeflerine varabilecek bir güçtedir. Çünkü bizim bir amacımız var. Şimdilik kızıl elmamız ülkemizi 2023 hedefine ulaştırarak, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelmektir. Böylece istiklalimize ve istikbalimize çok daha sıkı şekilde sahip çıkma fırsatı elde edeceğimize inanıyorum. Ya bir yol bulacağız, ya bir yol yapacağız. Çünkü biz bir defa durmak yok yola devam dedik. Milletimize bu şekilde söz verdik. Ve inşallah sözümüzden dönmeyeceğiz.

“Rusya ile ilişkilerimiz önemli”

Geçtiğimiz hafta Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi şehri ile Kuveyt ve Katar’ı kapsayan seyahatimiz oldu. Yarın sabah İSEDAK toplantısına katılacak hemen ardından da tekrar Soçi’ye giderek Türkiye – Rusya – İran üçlü zirvesini gerçekleştireceğiz. Yarınki toplantıda bölgemizin geleceği bakımından çok önemli görüşmeler yapacağız. Suriye ve Irak’taki gelişmeler, bizi kendi çözümlerimizi üretebileceğimiz yöntemler geliştirmeye zorladı. Kimi konularda hala anlaşmazlıklar olsa da Rusya ile yakın ilişkiden elde ettiklerimiz oldukça önemli. Merkezi Irak yönetimiyle de uzun zamandır olmadığı kadar müsbet bir noktaya gelmiş durumdayız. Fransa ile de yakın diyalog içindeyiz. Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkeler maalesef bir süredir ırkçılığın pençesine düşmüş durumdalar. Buna rağmen hepsiyle de hem ikili hem AB çerçevesindeki ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz.

”DAEŞ’in kof bir yapı olduğunu Türkiye Gösterdi”

Amerika’nın bölgesinde izlediği politikanın yanlışlığı konusundaki endişelerimizi paylaşıyoruz. DEAŞ’ın ortaya çıkış ve kayboluş süreci baştan sonra soru işaretlerle dolu. Hadi DEAŞ’ı temizlediğinizi söylüyordunuz, peki hala silah yüklü tırlar neden Suriye’ye geliyor? Siz bu silahlanmayı Kuzey Suriye’de hangi ülkeye karşı yapıyorsunuz? Niçin yapıyorsunuz? Bunları izah etmeleri lazım. Anlatmaları gerekiyor. Dert başka, neyin ne olduğunu biliyoruz. Kimse Türkiye’yi eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez. Yıllardır adeta yenilmez bir canavar gibi takdim edilen DEAŞ’ın, aslında ne kadar kof bir yapı olduğunu tüm dünyaya gösteren Türkiye olmuştur.”dedi.

”Sonları Hüsran Olacak”

Güç zehirlemesiyle hareket edenlerin sonu mutlaka hüsran olacaktır. Bu uğurda FETÖ gibi PKK gibi 40 yıllık emekleri örgütleri dahi harcamayı göze aldılar. Ama neticeye ulaşamadılar. AB, kendince her fırsatta bize parmak sallıyor. En son fonlarda kesintiye gitmişler. Siz önce kendi içinizdeki teröristleri bir temizleyin. Hükümetlerinizi bir kurun. Bize hukukun üstünlüğünden bahseden başka bir ülkenin, hukuku nasıl ayaklar altına aldığını görüyoruz. Diğer yöntemlerden de sonuç alamayacaklar. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye