DOLAR 8,53550.7%
EURO 10,12020.76%
ALTIN 497,540,74
BITCOIN 3316963,55%
Denizli
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Ertemur’dan İttifak Çıkışı

Ertemur’dan İttifak Çıkışı

ABONE OL
26.02.2018 10:49
Ertemur’dan İttifak Çıkışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, yaklaşan seçimler öncesi gündeme getirilen ittifak talepleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında yapılan anlaşmanın içeriğinin basına açıklanması gerektiği söyleyen Ertemur, “Kapalı kapılar arkasında, gizli ve kirli pazarlıklarla yapılan bir koalisyon söz konusu. Bu koalisyon, uzun süre önce gündeme geldiğinde, zaten içi boş bir yapı olan, tek adam ve ona biat eden bir kitleden ibaret olan AKP yönetimi gibi, MHP’nin de içini boşaltmıştır. MHP içerisindeki vatanseverler, ülkesini düşünen hemen herkes istifa ederek bu koalisyonun ve kapalı kapılar arkasındaki pazarlıkların yanlışlığını vurgulamıştır.  İttifak diye halka yutturmaya çalıştıkları aslında bir koalisyondur. Bu koalisyonun tek gayesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuğunu koruyup, MHP’nin baraj altında kalmasını engellemeye çalışmaktır” dedi.

 

Meclis gündemine getirilmesi düşünülen seçim yasasındaki düzenlemelere de değinen Ertemur, “Cumhur ittifakı dedikleri ancak aslı saray koalisyonu olan birlikteliğin başarısız olacağından emin olan AKP ve MHP daha önce seçimlerde ve referandumlarda el altından yaptıkları, son referandumu kaybedeceklerini anlayınca seçim devam ederken yaptıkları hukuksuzluğu bu sefer meclisin gündemine taşımak istemektedir. Açıklaması olmayan bir akıl tutulması ile meclise “biz hukuksuzluk yapacağız, buyurun siz de buna ortak olun” denilmektedir. Gazi Meclisimizi; cumhuru kandıracak bir oyunun parçası yapmak isteyen koalisyonun Denizli’deki temsilcileri ise bu koalisyonu zaten çok önce kurmuşlardır. İktidar partisinin temsilcisi olan bir belediye başkanına “bir tek dileğim var Allah’tan, seni beş yıl daha başımızdan eksik etmesin” diyerek 2019 yılında bırakın genel seçimi, yerel seçimi bile AKP’nin kazanmasını istediğini söyleyen MHP İl Başkanı AKP’ye olan yakınlığı ile genel başkanını aratmamaktadır. Saray koalisyonunu savunmak için yaptığı açıklamada “bağımsızlık ve istikbal İttifakı olduğunu” iddia eden, ancak hemen ardından “Bizim açımızdan gerekli olan bütün milli manevi yerli olanları kucaklayan bir ittifak olacaktır” diyerek aslında kendileri gibi olmayanları 15 yıldır olduğu gibi dışlayacaklarını itiraf eden AKP İl Başkanı ise; partisine yönelik çalışmalarda bile MHP il Başkanını yanından ayırmamaktadır. Bu durum ikilinin Denizlimizde takındığı tavır bile, koalisyonun asıl hedefini ortaya koymaktadır.

”Sata sata bitiremediler, kendi sonlarını getirdiler”

Akp iktidarı döneminde bir  tek fabrika açılmadığı gibi, var olan değerlerimizin de bir bir peşkeş çekildiğinin altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Ertemur “AKP iktidarı, Cumhuriyet’in manevi kazanımlarını tek tek yok etmek için elinden geleni yaparken, maddi kazanımlarını da sata sata bitiremedi. Üretim ve yatırım için taş taş üstüne koymayan iktidar, geçmişten kalan ne varsa satıp talan etti. Vatandaşlarımız bu pervasız, bu umursamaz tavrı görmektedir. Saray ve çevresi, 2019 seçimlerinde kaybedeceklerini biliyor. Bu yüzden de,  hukuksuz seçim düzeninde ısrar eden saray koalisyonu, bir yandan da elimizdeki üretim merkezlerinin tamamını satmaya devam ediyor. AKP’nin talan iktidarı, vatandaşa ve ülkemize daha fazla zarar vermeden, milli değerlerimizi, toplumsal birliğimizi, çocuklarımızın geleceğini daha fazla karartmadan tarihin tozlu sayfalarında yerini almalıdır. Gelecekte tarih derslerinde “bir ülke nasıl yönetilmemelidir” diyerek çocuklarımıza göstermemiz gerecek kadar büyük yanlışların odağı olan bu iktidar ve koalisyon ortağına, yaptıkları her türlü hukuksuzluğun cevabını halkımız sandıkta verecektir” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye