DOLAR 8,31060.33%
EURO 10,09220.01%
ALTIN 490,530,31
BITCOIN 4746462,67%
Denizli
22°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
İYİ Parti’nin Tanıtım Toplantısı Yapılıyor

İYİ Parti’nin Tanıtım Toplantısı Yapılıyor

ABONE OL
25.10.2017 09:11
İYİ Parti’nin Tanıtım Toplantısı Yapılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye siyasetine Meral Akşener önderliğinde İYİ PARTİ ismi ile giriş yapmaya hazırlanan yeni parti bugün Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndede yapılan tanıtım toplantısı ile halkın önüne çıktı.

İYİ PARTİ’nin Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıyı yeni partiye destek veren vatandaşlar ve parti kurucuları tarafından dolduruldu. Tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Ardından program sunucuları tek tek partinin kurucu üye listesinde bulunan 200 üyeyi tanıttılar. Meral Akşener tanıtımı en ön sırada MHP’den ayrılan Koray Aydın ve CHP’den ayrılan Aytun Çıray ile yan yana izledi.

Üye tanıtımında son olarak Meral Akşener ismi okundu. Program sunucuları son olarak Meral Akşener’i ”Son üyemiz köklü tarihine dayanan farklılıklarını harmanlayıp güç kazanan, özgür, güvenli ve hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içinde , ekonomi için güvenilir, uluslararası platformlara saygılı, devleti milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan , eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile, her zaman hakkın ve haklının yanında, ülkenin menfaatini gözeten, hiçbir engel hakikatten ayırmadı. Şimdi yol arkadaşları ile yeni bir yola çıktı. Kendimizi en umutsuz çaresiz hissettiğimiz anda hepimizin umudu ve ışı oldu. Kendisi bir devlet insanı, gücünü milletten alan bir Cesur Yürek” olarak tanıtıldı.

Partinin kurucu üyeleri arasında,ABDÜLKADİR AKCAN (e. Bayındırlık ve İskan Bakanı),ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN (e. MHP Hatay Milletvekili), AHMET KAMİL EROZAN (e. Büyükelçi),ALİ DİNÇER ÇOLAK (e. MHP Fatih İlçe Bşk.),AYDIN TÜMEN (eski Devlet Bakanı ve DSP Milletvekili),AYFER YILMAZ (e. DYP Mersin MV ve e. Bakan),AYHAN ÇEVİK (e. MHP Van Milletvekili),AYHAN EREL (e. MHP Kayyum Heyeti üyesi),AYŞE SUCU (Sözcü gazetesi yazarı),AYTUN ÇIRAY (Bağımsız İzmir Milletvekili),BEHİÇ ÇELİK (e. MHP Mersin Mv.),BURHAN SUAT ÇAĞLAYAN (Eski Kültür Bakanı ve DSP’li Milletvekili),CEZMİ POLAT (e. MHP Erzurum Mv.),ÇİĞDEM ÖZER (Aşık Veysel’in torunu),DURMUŞ YILMAZ (e. TCMB Başkanı, e. MHP Uşak Mv.),ERSÖNMEZ YARBAY (e. AKP Ankara Mv.),HASAN HÜSEYİN TÜRKOĞLU (e. MHP Osmaniye Mv.),HÜSEYİN ÖZLÜK (Terörle mücadelede iki gözünü kaybeden Gazi),MUSAVVAT DERVİŞOĞLU (e. MHP Gn. Bşk. adayı ve e. Ülkü Ocakları Gn. Bşk.),MUKADDER BAŞEĞMEZ (e. Refah P. İstanbul Mv.),NESİBE RUHAT MENGİ (Gazeteci
MUSTAFA HAKAN ÜNSER (e. Ülkü OCakları Gn. Bşk.),ÖMER KARAKAŞ (e. MHP Gn. Bşk. Özel Kalemi),ÖZCAN PEHİVANOĞLU (e. MHP MYK üyesi),ÖZCAN YENİÇERİ (e. MHP Ankara Mv.),SÜLEYMAN SARIBAŞ (e. Anap Malatya Mv.),TUGAY ULUÇEVİK (e. Büyükelçi),ÜMİT ÖZDAĞ (Bağımsız Gaziantep Mv.),YASİN ÖZTÜRK (MHP Denizli eski İl Başkanı) gibi isimler bulunuyor.

Tanıtımın ardından sahneye çıkan Meral Akşener vatandaşlara ve izleyicilere hitap etti. Akşener kürsüye çıktığında partililer ‘Devletin başına Meral gelecek’ sloganları attı. Ardından konuşmasına başlayan Akşener; Sloganlar için teşekkür ederim. Ancak biz Bursa’da referandum için çalışırken birşey vardı. Hatırladınız mı Bursalılar ?”dedi.Akşener Vallahi olacak, billahi olacak sloganını söyledi.

Akşener;”Aranızda olmaktan duyduğum onuru söylemek istiyorum. Allah’ım sana şükürler olsun. Türkiye’nin kurtuluşunda, kuruluşunda, yükselişinde Ankara’dan başlayarak yürüyen büyük milletim… Türkiye’nin her yerinden işini, evini ,ailesini bırakıp yollara düşen mesele Türkiye ise Türk milleti ise çıkarız, yürürüz geliriz diyen kahraman dava arkadaşlarım”dedi.

Siz Kahramansınız

Evet siz kahramansınız. Tam 21 aydır mücadele ediyorsunuz. Siz iradelisiniz, inançlısınız, imanlısınız. İnançlı insanlara, haklı insanlara Allah yardım eder. Biliyorum ki bizlere de yardım edecek inşallah.
Büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bu toprakların ikinci defa vatan kılınmasında milli iradeyi esas almışlar, savaşı bile Millet Meclisi ile yönetmişlerdir.

Post Modern Milli Şef Sürüdürülebilir değil

12 Eylül 1980’de siyasetin bir kere daha askıya alınmasına şahit olduk. Milletimiz demokratik olgunluğundan taviz vermeden yapılan tasarımları çöpe atmış yeni bir siyasal döneme Türkiye’nin yolunu aydınlatmıştır.
2007’den itibaren işlevsiz bir muhalefet ve demokratik olmaktan çıkmış bir siyasi yapı mevcuttur. Devletteki yapı ise 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi ile gevşemiştir.16 Nisan referandumu, kirli referandum. 1946 seçimleri adeta tekrar sergilenmiştir.Toplumsal destek yetmezse yargıçlar tamamlar. Toplumsal desteği bulamazsanız yargıçlar, YSK imdadınıza koşar.Demokrasi tehdit altındadır. Ve iktidarın hukuku her şeyin üzerindedir. Açıkça görülmektedir ki toplam siyaset açmazdadır. Post modern milli şef dönemi iktidardadır ama sürdürülebilir değildir.

Çıkar yol Biziz

Türkiye ve millet yorgundur. Devlet yıpranmıştır. Kamu düzeni çözülmektedir. Siyasal iklimin değişmesi dışında hiçbir çıkar yol kalmamıştır. O çıkar yol biziz, sizsiniz. O çıkar yol 80 milyon Türk milletidir.
Milletimiz demokratik siyasetten sapmadan Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz yeni bir iktidar ile yoluna devam etme niyetini açıkça beyan etmektedir.

Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı

Meral Akşener partililerin yaptığı Başbakan Meral tezahüratlarına ‘Başbakan Değil, Cumhurbaşkanı’ diye cevap verdi.Kurucularımız var burada hepsi beni cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor.”dedi. Yeni bir iktidarla binlerce yıllık iyilik medeniyetinin yolcuları olarak bugün burada millet adına üstelendiğimiz görevi ilan etmek için buraya toplatık. Umutlarımız, hayallerimiz var. Zengin ve adil bir Türkiye istiyoruz, mutlu bir Türkiye istiyoruz. Gücümüz var, hakkımız var. Allah vatana ve millete hayırlı eylesin ”dedi.

İYİ’nin Tanımını Yaptı

Akşener konuşmasında İYİ’nin tanımını yaptı. Akşener, iyi adalettir, iyi kararlılıktır, iyi umuttur, iyi gelecektir, ,iyi bilgidir, iyi zenginliktir, iyi cesarettir o da burda var. İyi medeniyettir. Bu yolun taşlarını sadece cesurlar döşer sadece cesurlar… Cesurlarda Burdadır. İyilik güneşinin aydınlığında salondaki binler, 80 milyon ile kucaklaşıp, Türkiye olacak. Türkiye coğrafyası ile kucaklaşıp, Avrasya olacak. Dünya ile kucaklaşıp, bir bütün dünya olacak. Daha iyiye yönelecek, daha ileriye yönelecek Allah’ın izniyle. İyi Partisi ile yenilenecek, güçlenecek daha İyi bir Türkiye olacağız.

Teşekkür Ediyoruz

Açıkça söylüyoruz ki, bizler siyasette bir alan aramıyoruz, talepte etmiyoruz. Bu çağrımız Türkiye’yedir. Burada Türk demokratik hayatına katkı koyan bütün siyasi partilerin kurucularına ve genel başkanlarına teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Rauf Orbay, İsmet İnönü, Celal Bayar ve Adnan Menderes’i, Ragıp Gümüş, Süleyman Demirel’i Necmettin Erbakan ve Başbuğ Alparslan Türkeş’i, Turgut Özal’ı Bülent Ecevet’i, Şehir Muhsin Yazıcuoğlu’nu, ve ebediyete intikal edipte adını burada zikredemediklerimizi rahmetle anıyoruz.

Partililere Seslendi

İyi Parti’nin değerli mensupları siyasal hareketler, yaşadığı çağ ve coğrafyayı kavramalıdır. Bunları yapabilmişse Türkiye ve Dünya doğru okunur, doğru değerlendirilir. Toplumu ileriye taşımanın temel şartı da budur. Zamanın bu kadar hızlı aktığı ve etkileyici olduğu dönemde , zamanın ruhunu yakalamak da bir mecburiyettir. Kafamızı gündemden biraz kaldırım, yaşadığımız dünyaya biraz baktığımızda, gelişimin şaşırtıcı bir seyire izlediğini görüyoruz. Son 25-30 yıllık gelişmenin, geçmiş bin yıllara eşdeğer olduğunu söyleyenler, haklıdırlar. İletişim teknolojisi ile dünya düzleşmiştir. Hepimizin elinde akıllı telefonlar, naklen yayın yapıyorsunuz. İsterse bize bütün basın yayın kapanmış olsun. O mecraları açtınız yürüyorsunuz. Çoğumuzun bildiği bir sözümüz var. Yol bulamıyorsan yol açacaksın. İşte açtınız buradayız.

Türkiye dünyanın gelişimini iyi okuyamamaktadır

Zenginler kulübü G7 artık değişiyor. 10 yıl içinde Almanya dışında bir avrupa ülkesi G7 içerisinde bulunmayacak. 20. yüzyılın zenginleri yaşadıkları düşüşü yavaşlatmaya çalışırken, 21. yy zenginleşen güçleri ise Dünya siyasetine ağır aktörler olarak çıkıyorlar. Arap Baharı ile yola çıkan, değişimleri doğru okuyamayanlar, sadece Türkiye’yi değil geniş bir coğrafyayı yanlış akla kurban etmişlerdir. Zenginleşmenin kaynağı, bunu abiler duysun. Ranttan bilgiye geçmiştir. Ekonominin efendileri, bilgi piyasasına geçmiştir. Yaşları 30’un altındaki milyardelerin sayısı oldukça şaşırtıcıdır. Bir çok ülke sürücüsüz otomobil, kamyon ,dronların lojistik sektörünü nasıl etkileyeceğini bugünden tartışıyor. Bugünkü dünyada, yine bunu abiler duysun, tepedeki abiler duysun. Kupon beyinler , kupon arazilerden daha kıymetlidir. Milli markalarımızı, küresel firmalarımızı yeni teknoloji içerisinde yaratmak zorundayız. Bunların dışında her yol çıkmaz sokaktır. Değindiğimiz bu gelişmeler bireysel ilişkiler kadar, sosyal hayatı ve kamu düzenini derinden etkilemiştir.2017 Türkiye’sinde toplumun önüne konan gündem ile dünya gündemi örtüşmemektedir. Türkiye dünyadaki gelişmeleri okuyamamaktadır.

 

Bu iktidar gidici

Bu iktidar gidici. Ama çocuklar bizim çocuklarımız. Biz gençlerimizin beyinlerine sınırlar çizmeyelim. Kendi çocuklarımızdan korkmayalım onlara iyi eğitim, hür ortamlar verelim. Bırakalım onların düşünceleri, hayalleri olsun, tartışsınlar üretsinler.

Kindar nesillere gerek yok

Bu, Türkiye’nin yakalayacağı yegane gelecektir. Kindar nesillere filan gerek yok. Dünya ile rekabet edeceksen donanımlı gençlerimiz sayesinde olacaktır.
‘İyi Parti’ olarak kararlıyız, eğitimde kalite artacak, bilim ve teknolojiye öncelik verilecektir. Hedefimiz ortalama 7 yıl olan eğitimi 11 yıla çıkartmaktır. Hedefimiz ilk 20 ülke arasına girmektir. Eğitimi ailelerin üzerinde yük olmaktan çıkaracağız inşallah.

Yönetimde liyakat yoksa, o yönetim korkaktır

Hukuk kamu düzeninin olmazsa olmazıdır. Devlet adil olmalıdır. Adalet cehaletin düşmanıdır. Korkakların düşmanıdır. Bu nedenledir ki haktan ve liyakatın olmadığı yönetimler korkak yönetimlerdir.
Özgürlük alanlarını daraltan yönetimler ilerlemeci olmayan yönetimler korkak yönetimlerdir.
Milletten topladıklarıyla devlet ihtişamının arkasına saklanan yöneticiler aslında korkak yöneticilerdir.
Bunlar birlik dilini kullanmazlar. Korkak iktidarlar, korkak yönetimler insanlığa acıdan başka miras bugüne kadar bırakmamışlardır. Adalet ise cesaret ister. Adalet medenidir, evrenseldir. Adaleti sağlayamayan yargı vicdanları çürütür, birliği bozar, devleti çözer.Liyakatın önemi kalmamıştır. Gencecik çocuklarımız AK Parti’den kağıt getirmeden iş bulamamaktadır.O günlerde soruları çaldırdılar, soru çaldılar bugün ise ‘hamili kart yakınımdır’ yazan bir kart gitmeden ne devlette ne özelde hatta ve hatta taşeronda iş bulamamaktadırlar. Bu ülkenin insanları böyle bir tabloyu hak ediyor mu. Hak etmiyor.

Siyasi partiler kanunu demokratikleşecek

Davaları İslam’dan kutsal olanlar menfaatleri dururken hakkaniyeti nasıl kavrasınlar. Bir Bakan demişti ki “peygamber efendimiz kibirlenmişti ama biz kibirlenmedik” demişti. Bizim derdimiz ikiye karpuz gibi bölünmüş Türkiye’yi tekrar bir araya getirmektir. Bu yüzden saygın ilahiyatçıların söylediği “devletin dini adalettir” sözünü çok anlamlı buluyoruz. Siyaset rekabetçi olmaktan çıkarsa devlet kendini yenileyemez.
Siyasi partiler kanunu demokratikleşecektir.

Yolsuzluk Çamurdur

Yaygın yolsuzluk demokrasinin kıt olduğu ülkelerde görülür. Şimdi diyorlar ki son dönemde “efendim işte aşağıda bazı yolsuzluk iddiaları var.” Yolsuzluk duman değil ki aşağıdan yukarı çıksın. Yolsuzluk çamurdur çamur yukarıdan aşağıya akar.  Maalesef Türkiye’de yolsuzluk iddia olmaktan öteye geçmiştir. Yukarıdan yerel yönetimlere kadar yaygınlaşmıştır. Ne yargıdan en hükümetten bir ses çıkmıyor. Yolsuzluk adeta dokunulmazlık alanına dahil edilmiştir.E işleri kolay. İstedikleri zaman fetva da alıyorlar. Geceleri de rahat rahat uyuyorlar. İmanım gibi inanıyorum ki yolsuzluğa bulaşmış her kim olursa olsun itibarını bırakmadan bu dünyadan göçmeyecek.
Yolsuzluk konusunda ahlaki boyut bir ayan bırakılırsa yolsuzluk atmosferinin yaygın olduğu bir ülkede yatırım yapılabilir mi? Sisteme güven kalır mı?

Kurucu Üyeler

1 ABDUL AHAT ANDİCAN
2 ABDULLAH ALAGÖZ
3 ABDULLAH ALAY
4 ABDULLAH İLKER SUNGUR
5 ABDÜLKADİR AKCAN (e. Bayındırlık ve İskan Bakanı)
6 ABDÜLKADİR YUVALI
7 ADİL ERKOÇ
8 ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN (e. MHP Hatay Milletvekili)
9 AHMET AZMİ YETİM
10 AHMET CAN BUĞDAY
11 AHMET ÇELİK
12 AHMET ERSAGUN YÜCEL (Üst düzey yönetici)
13 AHMET KAMİL EROZAN (e. Büyükelçi)
14 ALİ SAĞIR
15 ALİ AYDIN
16 ALİ COŞKUN
17 ALİ DİNÇER ÇOLAK (e. MHP Fatih İlçe Bşk.)
18 ALİ LAPANTA
19 ALİ RIZA ERCAN
20 ALİ TÜRKŞEN (e. Kur. Albay, SAT Komandosu)
21 AYDIN ADNAN SEZGİN
22 AYDIN TÜMEN (eski Devlet Bakanı ve DSP Milletvekili)
23 AYFER YILMAZ (e. DYP Mersin MV ve e. Bakan)
24 AYHAN BÖLÜKBAŞI
25 AYHAN ÇEVİK (e. MHP Van Milletvekili)
26 AYHAN EREL (e. MHP Kayyum Heyeti üyesi)
27 AYŞE MELDA TOPYAY
28 AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU
29 AYŞE SUCU (Sözcü gazetesi yazarı)
30 AYŞEGÜL DOĞRUCAN (Akdeniz Üni. Öğretim görevlisi)
31 AYŞİN ALTUNİÇ GÜVEN
32 AYTUN ÇIRAY (Bağımsız İzmir Milletvekili)
33 BAHA CANKUT SARITAŞ
34 BANU AYDIN
35 BAŞAK KARATAŞ
36 BEDRİ YAŞAR
37 BEHİÇ ÇELİK (e. MHP Mersin Mv.)
38 BERAT YILMAZEL
39 BERİL GÜMÜŞ
40 BERNA BİÇER
41 BERNA SUKAS
42 BETÜL BAYRAKTAR ORHAN
43 BİLAL KARACA
44 BİNNUR KARADAĞLI
45 BİRCAN AKYILDIZ
46 BİROL BÜYÜKÖZTÜRK
47 BURAK AKBURAK
48 BURCU AKÇARU
49 BURHAN SUAT ÇAĞLAYAN (Eski Kültür Bakanı ve DSP’li Milletvekili)
50 CELAL DAĞGEZ
51 CELALEDDİN AYKOL
52 CEVAT SARAÇ
53 CEZMİ POLAT (e. MHP Erzurum Mv.)
54 COŞKUN YILDIRIM
55 CUMALİ DURMUŞ
56 ÇİĞDEM ÖZER (Aşık Veysel’in torunu)
57 DERYA ŞAHİN ŞENER
58 DURMUŞ YILMAZ (e. TCMB Başkanı, e. MHP Uşak Mv.)
59 DURSUN CENGİZ ATAK
60 ELMAS GIRAĞOS
61 EMİNE ERDOĞAN
62 EMİNE KÜÇÜKALİ GURKOK
63 ENES KAPLAN
64 ERDOĞAN BOZDEMİR (Eğitimci)
65 ERHAN ÖZKAN
66 ERSÖNMEZ YARBAY (e. AKP Ankara Mv.)
67 ETHEM BAYKAL
68 FARUK KÖYLÜOĞLU
69 FATİH DEMİRKOL
70 FATİH ERYILMAZ (15 Temmuz gazisi eski Emniyet Müdürü)
71 FATİH MEHMET ŞEKER
72 FATMA KAMİLOĞLU
73 FERİDUN BAHŞİ
74 FUAT YILDIRIM
75 GÖKHAN BEKER
76 GÖKSEL TAŞÇI (e. MHP Nevşehir İl Bşk.)
77 GÜNAY KODAZ
78 HAKAN GÖREN
79 HANA AKYÜZ
80 HASAN HÜSEYİN TÜRKOĞLU (e. MHP Osmaniye Mv.)
81 HASAN SİNCAR
82 HASAN TOKTAŞ
83 HAVVA BAŞ
84 HAYATİ ARKAZ
85 HAYRETTİN BARUT
86 HAYRETTİN NUHOĞLU
87 HAYRİYE NURCAN YAZICI
88 HEDİYE AKDERE
89 HÜSEYİN ÖZLÜK (Terörle mücadelede iki gözünü kaybeden Gazi)
90 İBRAHİM ÖZYER
91 İBRAHİM CEVHER CEVHERİ (Emekli Büyükelçi ve eski Milletvekili)
92 İBRAHİM HALİL ORAL
93 İLAY AKSOY
94 İSMAİL ETHEM TOKDEMİR
95 İSMAİL OK (Bağımsız Balıkesir Mv.)
96 İSMET KOÇAK
97 KADRİYE ÜNLER
98 KAZIM ATAOĞLU (eski AKP Bingöl milletvekili)
99 KEVSER SELDA TANDOĞAN DEMİREL
100 KORAY AYDIN (e. MHP Trabzon Mv.)
101 LÜTFÜ TÜRKKAN (e. MHP Kocaeli Mv.)
102 MAHMUT BOZKURT
103 MAHMUT TEKİN
104 MEHMET ASLAN
105 MEHMET ARSLAN
106 MEHMET METANET ÇULHAOĞLU
107 MEHMET OKAN OĞUZ
108 MEHMET TOLGA AKALIN
109 MEHMET UFUK ÜLKÜMEN
110 MELTEM ERZEN
111 MERAL AKŞENER (Kurucu Genel Başkan)
112 MERAL ALEMDAR
113 MERRİN HASİPOĞLU
114 MERVE HAFIZOĞLU
115 MESUT ÖZARSLAN
116 MESUT YILMAZ
117 METİN TAŞDEMİR
118 METİN ERGUN
119 MİNE BAŞ
120 MUALLA YÜCEL
121 MUKADDER BAŞEĞMEZ (e. Refah P. İstanbul Mv.)
122 MUSA ERTUGAN
123 MUSAVVAT DERVİŞOĞLU (e. MHP Gn. Bşk. adayı ve e. Ülkü Ocakları Gn. Bşk.)
124 MUSTAFA CİHAN PAÇACI (e. MHP Ankara Mv.)
125 MUSTAFA ÇAKIROĞLU
126 MUSTAFA ERDEM (e. MHP Ankara Mv.)
127 MUSTAFA GÜL
128 MUSTAFA HAKAN ÜNSER (e. Ülkü OCakları Gn. Bşk.)
129 MUSTAFA VEYSEL GÜLDOĞAN
130 NACİ CİNİSLİ
131 NAFİZ ÖZGÜR RIFAİOĞLU
132 NAZİF AKTÜRK
133 NAZLI ASPAY ŞENER
134 NAZLI ELİF GÖKDEMİR
135 NESİBE RUHAT MENGİ (Gazeteci)
136 NEŞE TOKER
137 NEVZAT BOR
138 NİHAL AĞCA
139 NİHAT KULA
140 NURİ OKUTAN
141 OĞUZ SARUL
142 OĞUZHAN TÜRK
143 OKTAY ERKAÇAN
144 OLTAÇ ÜNSAL
145 ONUR AYDIN
146 ORHAN ERZURUM
147 ORHAN ŞEN
148 OSMAN ERTÜRK ÖZEL
149 ÖMER İBRAHİM SAYIN
150 ÖMER KARAKAŞ (e. MHP Gn. Bşk. Özel Kalemi)
151 ÖZCAN PEHİVANOĞLU (e. MHP MYK üyesi)
152 ÖZCAN YENİÇERİ (e. MHP Ankara Mv.)
153 RAMAZAN KILIÇ
154 RECAİ MERCİMEK
155 RECEP SANAL
156 RIDVAN UZ
157 RUHİTTİN SÖNMEZ
158 SELDA BOSTANCI
159 SELİM TANKUT
160 SERMİN ÖZENSOY
161 SERVET HALİ
162 SEVİN ÇAĞLAYAN
163 SEVİNÇ GÜMÜŞ
164 SEVİNÇ NAZİRE URAZ
165 SEYİT YÜCEL
166 SIRRI AKSU
167 SITKI POLAT
168 SİNEM ULUDAMAR
169 SULTAN NESLİHAN SEVEN
170 SÜLEYMAN NEVZAT KORKMAZ
171 SÜLEYMAN SARIBAŞ (e. Anap Malatya Mv.)
172 ŞAHİN ARSLANTAŞ
173 ŞENOL BAL (e. MHP İzmir Mv.)
174 ŞEREF TAMTÜRK
175 ŞULE ÜNLÜ DOĞAN
176 ŞÜKRÜ KULEYİN
177 TAHA ORHUN ERTÜRKMEN (Genç mühendis, 23 yaşında)
178 TAMER KAYAALP
179 TUGAY ULUÇEVİK (e. Büyükelçi)
180 TUĞRUL ARIK
181 UĞUR POYRAZ
182 UĞUR TARHAN
183 UMUT BARIŞ ERDOĞAN
184 UMUTCAN GÜNERKAYA
185 ÜMİT BEYAZ
186 ÜMİT DİKBAYIR
187 ÜMİT ÖZDAĞ (Bağımsız Gaziantep Mv.)
188 VEDAT BAYRAM
189 VEDAT TAYLAN YILDIZ
190 VEDAT YENERER (Gazeteci)
191 YASİN ÖZTÜRK
192 YAŞAR AKKUŞ
193 YILDIRIM GÖRGEN
194 YILDIRIM ULUPINAR
195 YUSUF HALAÇOĞLU
196 YÜCEL COŞKUN
197 YÜKSEL YILMAZ
198 ZEKAİ KAYA
199 ZEKİ HAKAN SIDALI
200 ZUHAL ÇİFTKAYA

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.