DOLAR 8,56000.05%
EURO 10,11440.02%
ALTIN 494,04-0,04
BITCOIN 317361-2,86%
Denizli
31°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Necip Filiz Gündemi Değerlendirdi

Necip Filiz Gündemi Değerlendirdi

ABONE OL
21.02.2018 18:33
Necip Filiz Gündemi Değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin imzasını taşıyan, AK Parti ve MHP’nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunulması ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Vatan için, Millet için, Devlet için, Ülkenin geleceği için hayırlar getirsin. Allah utandırmasın. Cumhur ittifakı’nın ; Adeta bir bağımsızlık ve istikbal İttifakı olduğunu belirten Başkan Filiz; “Türkiye açısından gerekli olan bütün milli manevi yerli olanları kucaklayan bir ittifak olacaktır” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; yazılı açıklamasında gündemle ilgili yaptığı değerlendirmede; 

Tarım, Hayvancılık Ve Gıda Sanayinde Geleceğimiz Parlak

Çiftçilerimizin üretim maliyetini azaltmak için 2003 yılında ilk kez mazot desteğini AK Parti’nin başlattığını vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz;  “Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor” programında konuşan Cumhurbaşkanı mızın verdiği müjdeyi hatırlatarak şimdi de 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerimizin mazot maliyetinin yarısını biz ödemeye başlayacağız” dedi.

Talep eden Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi yetiştiricilerimize TİGEM aracılığıyla Ziraat Bankası’ndan kredi kullandırarak 300 başa kadar damızlık koyunu ve yeminin temin edildiğini belirten Başkan Filiz; “ AK Parti olarak; Çiftçiye verilen destekleri 7 kat arttırdık. Tarımsal hasılatta Avrupa’da 4. sıradaydık, şimdi 1. sıradayız. Tarım ihracatımız 3.7 milyar dolardan 17 milyar dolara çıktı. Hayvancılık desteğini 15 yılda 36 kat arttırdık. Son 15 yılda hayvancılığa toplam 25 milyar destek sağladık. Yerli üretimi destekleme modelini geliştirdik. Bankacılık verilerine göre sektörün tarım alanında kullandırdığı kredi miktarı geçen yıl yüzde 19.8 arttı ve 197 milyar liraya yükseldi” dedi.

AK Parti hükümetleri’nin Tarım politikalarını popülist yaklaşımlarla değil, planlı, kapsamlı projelerle belirlediklerini ifade eden Başkan Filiz; “ Son 15 yılda eğitim ve sağlıkta ülkemize çağ atlattıysak, tarım, hayvancılık ve gıda sanayisinde de çağ atlattık. Yeni teşviklerin hayvan yetiştiriciliğinde yeni bir ivme kazandıracağına inanıyorum Bir devlet için yerli savunma sanayii ne kadar önemliyse, gıda sanayii de o denli önemlidir ” diye konuştu.

Çocuklar Rabbimizin Bize Emanetidir

Gündemdeki yaşanan çocuk istismarlarına da değinen Başkan Filiz; “ Hepsi de masum olan çocuklarımız, Rabbimizin bize emanetidir. Canımızdan birer parça olan bu masumların sadece yaşatılması, yetiştirilmesi değil, her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı korunması hepimizin vazifesidir. Çocuklarımıza dönük cinsel istismar suçu başta olmakla birlikte bunu tamamıyla ortadan kaldırmak sadece hükümetin çalışmasıyla yapılacak bir şey değil. Bu konuda duyarlı olmalı; ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle mücadele etmeliyiz. Bu sorun yüzyıllardan beri, bedensel ve ruhsal varlığı hasar görmüş bireyler üreterek hücrelere saldıran kanser gibi toplumları tahrip etmeyi sürdürmektedir. Cinsel İstismar insanın varlığına yapılan bir saldırıdır. Bu özelliği ile cinsel istismar aynı zamanda hayata karşı işlenen bir suçtur. Toplum yaşamında, çocuk ve gençleri cinsel istismara maruz bırakanlardan nefret etmek yeterli değildir. Çünkü nefret, bu gibi kimseleri durdurmaz ve bunların insanlığı tahrip etmelerine engel olmaz. Toplumu istismarcılardan korumanın en etkili yolu; çocukları, aileleri ve tüm toplumu cinsel istismar hakkında bilgilendirmektir ve bu istismarcıları en ağır ceza ile cezalandırmaktır ” dedi.

Ülkemize Yönelik Tehdit Ve Saldırılar Arttı

2017’de büyüme oranımızın yüzde 7,5’lar düzeyinde olacağının anlaşılması, ihracatta 157 milyar doları geride bırakmamız, turizmde yeniden 32 milyon turist, 26,5 milyar dolar turizm geliri seviyesine yükselmemiz ve Türkiye’nin tarihinde ilk defa 28,6 milyon kişilik  istihdam seviyesine ulaşmamızın tüm dünya’nın dikkatini çektiğini söyleyen başkan Filiz; “ Ülkemize yönelik sinsi tehditlerin gerisindeki siyasi ve ekonomik amaçlar apaçık ortadadır. Ülkemize yönelik saldırılar aptalların  değil ancak alçakların işi olabilecek mahiyettedir” dedi.

Türkiye Kendi Bekasını İlgilendiren Bu Senaryolar Karşısında Eli Kolu Bağlı Oturmaz

Hem oralardaki kardeşlerimizin geleceği, hem de kendi güvenliğimiz için tek bir terörist kalmayıncaya kadar şu veya bu şehirle sınırlı olmaksızın bölgenin tamamındaki mücadelemizin sürmesi gerektiğine değinen Başkan Filiz; “ Ülkemizin varlığından sadece terör örgütleri ve onları destekleyen güçler hoşnutsuzdur. Bizim olduğumuz yerde güven vardır, bizim olduğumuz yerde adalet vardır. Bizim olduğumuz yerde sevgi vardır. Suriyeli kardeşlerimiz bunu bildikleri için ülkemize kucak açmışlardır. Bölge halkının ülkemizle ilgili en küçük bir sıkıntısı, sorunu, tepkisi söz konusu değildir. Türkiye’nin bulunduğu hiçbir yerde zulüm olmaz, baskı olmaz, korku, sefalet olmaz” diye konuştu.

Şimdilik Kızıl Elmamız Ülkemizi 2023 Hedeflerine Ulaştırmak

Hem yerli, hem uluslararası yatırımcılar için ülkemizi yeteri kadar cazip hale getirmezsek, büyümemizde, ihracatımızda, istihdamda ve diğer alanlarda 2023 hedeflerimize ulaşamayacağımızı vurgulayan Başkan Filiz; “ 2023 hedeflerine ulaşmak için ekonomik kalkınma hamlesini gerçekleştirmemiz şart. Türkiye olarak, 2023 başta olmak üzere hedeflerimize ulaşmak için hem kurumsal hem bireysel anlamda inovasyon kültürümüzü geliştirmeli, teknolojide sürekli daha ileri gitmenin yollarını aramalıyız” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye