DOLAR 8,33330.63%
EURO 10,12470.23%
ALTIN 490,800,36
BITCOIN 4760342,89%
Denizli
21°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Özkan;”Taşeron İşçilere Sözümüzü Tuttuk”

Özkan;”Taşeron İşçilere Sözümüzü Tuttuk”

ABONE OL
25.12.2017 07:25
Özkan;”Taşeron İşçilere Sözümüzü Tuttuk”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan; Cumhurbaşkanımızın taşeron işçilerin kadroya geçirileceğini müjdelemesi sonrasından medya mensuplarına demeç verdi;

Sözlerine “AK Parti İktidarı’nın tek gayesi millete hizmet, davası adalet, düsturu Hakka ve halka hizmet olmuştur.”diyerek başlayan Özkan:” Hükümetimiz iktidarı boyunca verdiği tüm sözleri tutmuştur.

15 temmuz ihanetinin getirmiş olduğu sıkıntıların, maddi ve manevi olarak üstesinden gelmeyi bilmiş, duruşunu ve ferasetini asla kaybetmemiştir.” Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün verdiği müjde de, işçi kardeşlerimizin en önemli sıkıntısı olan kadrolu olarak çalışma konusunu üstü hal kapsamındaki 696 sayılı KHK ile kökten çözülmüştür.”dedi.

 “MESELEYİ KÖKTEN ÇÖZMÜŞ OLUYORUZ”

Taşeron yasasının içeriği hakkında bilgi veren Sayın Özkan sözlerine şöyle devam etti:

“Yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 8 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Bu arada komisyonlar, taşeronlar da ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyorlar. Böylece işçi kardeşlerimizin en büyük sorunu olan ve uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz.” diye ifade etti.

“BUGÜN, BU SABAH İTİBARİYLE, KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON KARDEŞLERİMİZ BUNDAN SONRA KADROLU İŞÇİ OLACAK.”

Tüm taşeron firmalarda çalışan vatandaşlarımızın, bekledikleri ve bir an önce de hayata geçmesini istedikleri bu düzenlemeyi yılbaşından önce hayata geçirme sözünü, bütçe görüşmeleri sırasında verdiklerini belirten Özkan; “Şimdi bu sözü tutmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bugün, bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacak. Bu süreci başından sonuna kadar büyük dikkat ve özveriyle takip eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve süreç boyunca desteklerini esirgemeyen Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca her fırsatta işçinin hakkını koruyup gözeten, her platformda bunu ısrarla dile getiren ve taşeron işçilerimizle ilgili yapılan bu tarihi gelişmenin baş mimarı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyor, bu düzenlemenin işçi kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”diyerek sözlerine son verdi.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.