DOLAR 8,55990.08%
EURO 10,16470.21%
ALTIN 499,150,50
BITCOIN 3433171,00%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Koronavirüs mücadelesinde yeni dönem adı:”Kontrollü Sosyal Hayat”
  • Deda Haber
  • Sağlık
  • Koronavirüs mücadelesinde yeni dönem adı:”Kontrollü Sosyal Hayat”

Koronavirüs mücadelesinde yeni dönem adı:”Kontrollü Sosyal Hayat”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koca,"Türkiye'de koronavirüse karşı mücadelede ilk dönemi tamamlamıştır.Artık salgın yönetiminde güncel politika ve uygulamalarımızda bazı değişikliklere gidebiliriz. Yeni dönemin adı 'Kontrollü Sosyal Hayattır'dedi.

ABONE OL
06.05.2020 18:03
Koronavirüs mücadelesinde yeni dönem adı:”Kontrollü Sosyal Hayat”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda;”Türkiyemiz Corona Virüsle mücadelenin ilk dönemini tamamlamıştır.Dünyada salgının hızı kesilmiş değil. Türkiye’de ise vaka 4 haftada zirveye ulaştı ve düşüşe geçti. Altını çizerek ilave etmek istiyorum. Şuanda Corona V,rüsle mücadelenin 2. döneminin ilk günlerindeyiz. Başarı bazı koşullara bağlıdır. Tedbir almak ve uymak başarının garantisidir.
Tedbirlere uyulmasaydı bulunduğumuz noktaya gelmemiz söz konusu olamazdı.Yaşama alanımız genişliyor ama aynı tedbirleri geniş alanda uygulamaya geçiyoruz.Sosyal hayat için kontrolü elimize alıyoruz.Her mücadelenin mutlaka bir ödülü vardır. Tüm dünyanın model almaya çalıştığı başarının sahipleri olarak, 83 milyon bu başarının ödülünü almayı hak ediyor.Başlayan yeni dönem tipik bir normalleşme dönemi değildir. Kısıtların biraz esnediği dönemdir. Kısmen özgürleşmedir. Yeni dönem tedbirlerle özlemlerin sentezidir.”dedi.

İKİNCİ MÜCADELE DÖNEMİNİN ADINI AÇIKLADI

Bakan Koca, virüs ile mücadelede yeni dönemi hakkında;”Hassas davranmazsak serbestlik yeni mecburiyetlere yol açar. Risk devam etmektedir. Kontrolün kaybı 2. dalganın davetçisi olacaktır. Bunu birçok ülkede gördük. Salgın yeni ölümlerle ilk başarıları adeta sıfırladı.2. dönemdeki hedefimiz hastalığın önündeki fırsatları ortadan kaldırmak ve hayatı yeniden düzenlemektir.Yeni döneme isim vermeyi uygun görüyoruz. İsim bize mücadelemiz için fikir verecektir. Bu isim ‘Kontrollü Sosyal Hayat’tır.Bu dönemde uygulanacak 2 kural var. Birincisi dışarı çıkacaksak maske kullanacağız, ikincisi sosyal mesafeyi ayarlayacağız.Sosyal mesafeyi ayarlayamazsak maske işe yaramayacaktır.Tüm insanlık salgına karşı zorunlu olarak benzer yaşamaktadır. Biz yeni hayata öncülük edebiliriz.Test kapasitemizi artıracağız. Filyasyonu her vakada titizlikle uygulayacağız. Toplu mekanlarda düzenli taramalar yapacağız. Eskisinden daha fazla dikkatli olacağız.Hedefimiz yeni hasta sayısının, yeni vefat sayısının sıfır olduğu bir tablo. Hedefimiz; başarıda istikrar, riske karşı tam kontrol, net sonuç.”şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye