DOLAR 8,2689-0.05%
EURO 10,07100.25%
ALTIN 488,490,02
BITCOIN 462737-3,91%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Sağlık Turizmi İçin Büyük Adım Atıldı

Sağlık Turizmi İçin Büyük Adım Atıldı

ABONE OL
24.10.2017 12:45
Sağlık Turizmi İçin Büyük Adım Atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye sağlık turizminin dünyaya tanıtılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Sağlık turizminin dünyadaki büyüme hızının, Türkiye’nin turizm gelirlerine de yansıması için Bakanlar Numan Kurtulmuş ile Ahmet Demircan arasında imzalanan ”Sağlık Turizminin Tanıtımı İş Birliği Protokolü” ile uluslararası tanıtım kampanyalarında sağlığa özel bir yer ayrılması hedefleniyor.

Protokol ile neler yapılacak?

Sağlık Turizminde kaliteli, teknolojik ve rekabetçi hizmet anlayışı ile dünyada ‘Saplık için Türkiye’ algısı oluşturması amaçlanan tanıtım protokolü çerçevesinde, medikal, termal veileri yaş turizmi paylaşılacak.

Denizli öncelikli şehirler arasında

Ankara, Antalya,DENİZLİ, İstanbul, Afyon ve İzmir öncelikli olmak üzere, sağlık turizmi alanında dünyada etkin basın-yayın organları, blogger, acenta ve sigorta şirketleri de iki Bakanlık tarafından Türkiye’de ağırlanacak.

Türkiye’de gerçekleştirilen başarılı sağlık operasyonlarının dünyaya anlatılacağı iş birliği çalışması, uluslararası turizm fuarlarında Sağlık Bakanlığına stand açma imkanı sunacak. Türkiye’nin dünyaca tanınmış hekimlerinin ise, sağlık turizmi için düzenlenecek yurt dışı etkinliklerde, birer tanıtım yüzü olarak, Türkiye’de gerçekleştirilen operasyonlar anlatılacak.

Amaç Sağlık Destinasyonu olmak

Türkiye’nin turistik değerleri ile geleneksel Türk misafirperverliğinin öne çıkartılacağı tanıtım çalışmalarının hedefinde Türkiye’nin dünyada bir sağlık destinasyonuna dönüştürmek olacak.

Bakanlar düzeyinde imzalanan ”Sağlık Turizminin İşbirliği Protokolü”nün hedef kitlesi ise, Körfez Arap Ülkeleri ile komşu ülkeler öncelikli olmak üzere, dünya ülkelerinden ziyaretçiler olacak.

Konuyla ilgili DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen açıklamada bulundu. Şen;”İlimizdeki termal ve medikal tesislerin uluslararası düzeyde olduğunu belirtmek isterim. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın imzaladığı protokolle şehrimizin daha da etkin bir şekilde uluslararası düzeyde tanıtımını sağlayacağına, şehrimizin 12 ay boyunca sürdürülebilir bir turizm destinasyonu olduğunu termal ve sağlık turizm anlamında yapılacak etkin tanıtımlarda şehrimizin çok tercig edilen bir sağlık merkezi olacağını düşünüyorum. Pamukkale Üniversitesi’nin fizik tedavi hastanesinin de hizmete girmesiyle geçmişte Pamukkale Hierapolis Antik Kenti’nin girişinde yazan ‘ALTIN ŞEHİR’ hüveyetine tam anlamıyla erişeceğini söyleyebilirim”dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.