DOLAR 8,5488-0.01%
EURO 10,07750.05%
ALTIN 495,06-0,06
BITCOIN 32736112,16%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Sağlık Turizmi İçin Toplandılar

Sağlık Turizmi İçin Toplandılar

ABONE OL
14.03.2018 13:25
Sağlık Turizmi İçin Toplandılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 PAÜ Hastanesi, yenilikçi ve önder bir hastane olma yolunda bir adım daha attı. Denizli’de kamu hastaneleri içinde bir ilk olacak olan sağlık turizmi konusunda hizmetleri geliştirmek amacıyla PAÜ Hastanesinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Başhekim Yardımcıları, Başmüdür Erdinç Karataş, Hastane Müdürleri, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi Yetkilisi Akile Kılınç, hastane avukatı Engin Yıldız,  hastane satın alma birimi personeli, Beyin Cerrahisi AD. Başkanı Prof.Dr. Feridun Acar ve ilgili firma temsilcileri katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın talimatlarıyla sağlık turizmi alanında faaliyetlerin geliştirilmesi için ulusal ve uluslararası araştırma ve incelemeler yapıldı.İnsanların tedavi olma amacıyla başka bir ülkeye gitmeleri anlamına gelen Sağlık Turizmi, Sağlık Bakanlığı’nın da çok önem verdiği bir konudur. Toplantıda, sağlık turizminin kapsamı, yasal düzenlemeler ve Türkiye’deki uygulamalar katılımcılara anlatıldı.

Gamma Knife tedavisi ile başlıyacak

Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer yaptığı konuşmada “Sağlık Turizmi faaliyetlerimiz,  Pamukkale Üniversitesi Hastanesi olarak Gamma Knife tedavisi ile başlayacak olup diğer bölümleri de kapsayacak şekilde devam edecektir. Sağlık turizminin  hastanemize, Denizli ve ülkemize sağlayacağı katkıların önemini vurgulayarak hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Beyin Cerrahi AD.Başkanı Prof. Dr. Feridun Acar konuşmasında ; Herhangi bir cerrahi kesi yapılmadan; beyin tümörlerinde, beyin damar patolojilerinde ve nörolojik hastalıklarda tedavi yapılabilmesine olanak tanıyan bir radyocerrahi yöntemi olan Gamma Knife Ünitesinin, 2016 yılında hastanemizde faaliyete başlamış olduğunu, dünyada 150, Türkiye’de 11 merkezde bulunan bu yüksek teknolojili cihazın yurtdışından hastaların tedavisi için Denizli’ye gelmelerinde önemli bir avantaj olduğunu vurguladı.

Katılımcıların ilgiyle izlediği toplantı, konu ile ilgili sorulara verilen cevaplarla son buldu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye