Babadağ Kaymakamı Tevfik Kumbasar Kimdir?
Babadağ Kaymakamı Tevfik Kumbasar 1983 Rize doğumlu olup ortaöğrenimini Rize’ de, Üniversite öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır.
2014 yılında Rize Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Kaymakam Kumbasar Rize Valiliğinde İl Merkez stajını, Rize Ardeşen ve Artvin Hopa ilçelerinde Refiklik stajını, Ankara’ da Mülkiye Müfettişliği Refiklik stajını, Denizli Bozkurt ilçesinde vekalet stajını tamamlamıştır. İngiltere Liverpool Üniversitesinde 4 ay süreli dil eğitimi aldıktan sonra Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Denizli İli Babadağ İlçesine atanmıştır.
Evli ve bir kız çocuk babası olan Kaymakam Kumbasar, İngilizce bilmektedir.