DOLAR 8,2689-0.05%
EURO 10,08120.25%
ALTIN 487,20-0,25
BITCOIN 465881-3,98%
Denizli
25°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Bu Denizli’nin Başarısı !

Bu Denizli’nin Başarısı !

ABONE OL
10.09.2018 18:39
Bu Denizli’nin Başarısı !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç ve özellikle gereksiz antibiyotik kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorun halinde.Türkiye Avrupa’da en fazla antibiyotik kullanan ülkeler arasında birinci sırada yer almakta.

Dr. Şükrü ARPACI'ya teşekkür belgesi

Dr. Şükrü ARPACI

Kullanım azaldı

İlaçların gelecek nesillerde etkinliğinin sürdürülebilmesi için tek çare, ilaçların ve özellikle antibiyotiklerin akılcı kullanımıdır. Denizli’de okullarda öğrencilere yönelik eğitimler ile hekimlerin reçete etmediği ilaçları kullanmamaları gerektiği konusunda uyarıyor. Halk eğitimleri ile vatandaşlarımıza yönelik akılcı ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirme faaliyetleri yapılıyor.Bu çalışmaların sonucunda ilimiz, hem ülke genelinde hem de Ege Bölgesi’nde antibiyotik kullanımında en fazla düşüş sağlayan il olarak Türkiye 1.si oldu.Son üç yıldır üst üste elde edilen bu başarı bir tesadüf olmayıp yoğun bir emeğin karşılığıdır.

Denizli İl Sağlık  Müdürlüğüne ve İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü ARPACI’ya İlimizde “Akılcı İlaç Kullanımı” kapsamında yürütülen çalışmalar sebebiyle son üç yıldır Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

Bu yıl “Yılın İl Sağlık Müdürü” seçilen İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü ARPACI, ilimizde antibiyotik kullanımında sağlanan düşüş mutlu etti. Gelen bu birincilik sebebiyle kendisine verilen teşekkür belgesinden dolayı duyduyu memnuniyeti dile getirdi. Arpacı; Akılcı ilaç kullanımı çalışmalarımız düzenli olarak devam edecektir. Bu çalışmalarımızda bize destek veren ekibime, aile hekimlerine, kamu ve özel hastanelerde çalışan hekimlere ayrıca antibiyotik kullanımında gösterdikleri bilinçli davranış sebebiyle Denizli halkına teşekkür ediyorum.dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.