DOLAR 8,53430.67%
EURO 10,12970.74%
ALTIN 497,340,69
BITCOIN 3313684,12%
Denizli
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
DTB Pamuk Çırçır İşletmecisi Üyeleri İle Bir Araya Geldi

DTB Pamuk Çırçır İşletmecisi Üyeleri İle Bir Araya Geldi

ABONE OL
06.03.2018 12:07
DTB Pamuk Çırçır İşletmecisi Üyeleri İle Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Ticaret Borsası (DTB) pamuk çırçır işletmecisi üyeleri ve Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya gelerek 2017 – 2018 pamuk sezonunun değerlendirmesinde bulundu.

Denizli Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Şube Müdürleri ve Denizli’de faaliyet gösteren pamuk çırçır işletmecileri katıldı.

Sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu

Toplantıda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şubesi’nden Ziraat Mühendisi Orhan Sözay Tarım İl Müdürlüğü’nün 2017 – 2018 pamuk sezonunda yaptığı çalışmaları ve tespit edilen sorunları sunum eşliğinde anlattı. Sunumda, pamuk hasadında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konuşulurken, pamuk çırçır işletmecileri beklentilerini dile getirdi.

”Pamuğun kalitesini korumak için alınması gereken önlemleri beraber belirleyeceğiz”

Toplantıda söz alan Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, pamuğun ekiminden iplik oluşuna kadar olan işlem sürecinde yer alan herkesin bilinçlendirilmesi, ürünlerin kalitesinin korunmasının gerektiğini vurgularken, “Beyaz altın olarak tabir edilen pamuk, tekstil şehri olan ilimiz için büyük öneme sahiptir. Özellikle pamuk hasadında karşılaşılan sorunlar sektörün ihtiyacı olan pamuğun kalitesini düşürmekte, pamuğun ekonomik olarak değer kaybetmesine neden olmaktadır. Burada Borsamızı, İl Tarım Müdürlüğümüzü ve pamuk alım satımı yapan tüccarlarımızı, çırçır işletmecilerimizi bir araya getirdik. Pamuğun kalitesini korumak için alınması gereken önlemleri beraber belirleyeceğiz” dedi.

Önümüzdeki günlerde pamuk hasadı yapan makinacılar ile de toplantılar olacağını belirten Başkan Tefenlili; sözlerinde “Sezon boyunca karşılaşılan sorunlar ve çözümü konusunda çalışmalarımız olacak. Paydaşlarımız ile tekrar bir araya geleceğiz. Önümüzdeki dönemde daha kaliteli pamuk üretimi için önlemler alacağız” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın konuyla ilgili hazırlamış olduğu mevzuatların pamuk üreticilerine, makine ile hasat yapanlara duyurulması, ilgililerinin bilinçlendirilmesi, coğrafi işaretli ege pamuğunun itibarının arttırılması için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye