DOLAR 8,48020%
EURO 10,29440.03%
ALTIN 508,060,00
BITCOIN 3403253,89%
Denizli
22°

HAFİF YAĞMUR

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
O YOLLAR TÜNELLE BAĞLANACAK

O YOLLAR TÜNELLE BAĞLANACAK

ABONE OL
23.04.2018 08:42
O YOLLAR TÜNELLE BAĞLANACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de şehir içi trafiğini rahatlatmak için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni çalışma için kollrı sıvadı.

Daha önce Ali Aygören’in başkanlığı döneminde Yenişehir ile Antalya yolunu bağlamak için yapılan askeri geçiş alanının ardından, yapımı hala devam eden Lise Kavşağı çalışmalarıyla askeri alanda düzenlemeler yapan belediye şimdi de yine askeri geçiş sahası yakınlarında bulunan Başak kavşağı olarak bilinen nokta için çalışma başlattı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Denizli 11. Komando Tugayı sahasında bulunan alanlar için Milli Savunma Bakanlığı ile protokol yapılması konusunda Başkan Osman Zolan’a yetki verdi. Belediye, yapacağı çalışmalarla Başak Kavşağı’ndaki yoğunluğu azaltmak için Askeri Saha Yolu ile bağlantılı ikinci bir yol açacak. Başak Kavşağı’nı trafik yükünden kurtarmak için üç şeritli bir yol planladıklarını belirten Başkan Zolan, yeni yolun konut bloğu ile askeri saha yolunu doğrudan birleştireceğini bu bölgede yaşayan vatandaşların Başak Kavşağı’nı kullanmak zorunda kalmayacaklarını kaydetti.

CEPHANELİK TAŞINACAK

Konuyu Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıyan Başkan Osman Zolan, Milli Savunma Bakanlığı ile protokol yapmak için yetki istedi. Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen rapor olduğu gibi onanarak Başkan Zolan’a yetki verildi. Bir şeridi giriş olarak Askeri Saha Yolu’na bağlanacak yeni yol öncesinde Denizli Büyükşehir Belediyesi bu bölgedeki askeri tesisleri de taşıyacak. Bölge içindeki cephaneliğin yanı sıra diğer tesislerin Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından askeri alanın daha iç bölgelerini yeniden yapılmak suretiyle taşınmaları sağlanacak.

ANTALYA YOLUNA TÜNEL BAĞLANTISI

Meclis üyelerine bölgeye ilişkin düşüncelerini bir sunum eşliğinde gösteren Başkan Osman Zolan ilerideki düşüncelerinden birinin de İzmir – Antalya yolunu bir tünelle birleştirmek olduğunu söyledi. Kentin üst kısımlarında 1200 Evler’in arkasından ve Yenişehir’den devam eden bir çevre yolu yapıldığını söyleyen Zolan, “Bu yolu Pamukkale Üniversitesi’nin arkasından dağda bir tünel açarak Antalya yolu ile birleştirmek istiyoruz. Böylece İzmir – Antalya yönündeki trafik akışını bu yeni çevre yoluna bağlayarak kent trafiğine girmeden yolculuğu imkan kılmak düşüncesindeyiz. Tüm bu projelerimiz birbiriyle bağlantılı. Bu çalışmalar tamamlandığında bölgenin trafiği ciddi oranda rahatlayacaktır. Elbette bunlar bugünden düşünülmesi gereken ama süreç içinde gerçekleşecek projeler” dedi.

Kaynak: Denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye