DOLAR 8,6996-0.24%
EURO 10,3569-0.44%
ALTIN 499,230,44
BITCOIN 327540-3,40%
Denizli
24°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Başkan Öztürk’ten, Acıpayam’da Yaşanan ‘Torpil Listesi’ Skandalı İçin Sert Açıklama
  • Deda Haber
  • Manşet
  • Başkan Öztürk’ten, Acıpayam’da Yaşanan ‘Torpil Listesi’ Skandalı İçin Sert Açıklama

Başkan Öztürk’ten, Acıpayam’da Yaşanan ‘Torpil Listesi’ Skandalı İçin Sert Açıklama

ABONE OL
09.04.2018 11:00
Başkan Öztürk’ten, Acıpayam’da Yaşanan ‘Torpil Listesi’ Skandalı İçin Sert Açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Acıpayam Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan ‘torpil listesi’ skandalı için bir açıklama yayımladı. Öztürk;”İYİ PARTİ olarak Denizli Kamuoyunun bilgisi olan Acıpayam Milli Eğitim Müdürlüğünde ki skandal ve buna benzer Kamu Kurumlarındaki haksız uygulamalarının İYİ Parti olarak takipçisi olacağımızda kimsenin şüphesi olmasın. Kamu Kurumları kimsenin babasının çiftliği değildir.”dedi.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk’ün yaptığı yazılı açıklama şu şekilde;

İYİ PARTİ olarak; Devletimize olan inanç ve güveni pekiştirmek için Kamu bürokrasinde giderek değerini yitiren ehliyet,liyakat,kariyer,tarafsızlık ve eşitsizlik ilkelerinin ( Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ortadan kaldırılan ) yeniden hayata geçirilmesi vazgeçilmez önceliğimizdir.

Denizli’de bazı Basın Yayın Organlarında çıkan haberlere göre Acıpayam Milli Eğitim Müdürü mülakat sonucu idareci atamalarını daha mülakat sınavı yapılmadan watsapp aracılığı ile kazanacak olanların ismini açıklaması tam bir aymazlıktır,skandaldır.Adı geçen ve sınava gireceklerin bu durum karşısında şaibe iddiaları nedeniyle huzursuz oldukları aşikardır.Adı geçen isimler dışında mülakata girecek diğer çalışanlarında tümünün vicdanının kabul ettiği bir sınav olması kaçınılmaz bir durumdur.Sayın Valimizin açacağı soruşturma ile şaibe iddialarını ortadan kaldırılacağı inancındayız.

Adalet ve Kalkınma Partisi yaptığı düzenleme ile sınavsız idareci atamalarının önünü açmış ancak Danıştay’ın bu düzenlemeyi iptal etmesi sonucu sınavsız idareci atayamayacağını düşünen İktidar benim yandaşım anlayışıyla kendisine yakın gördüğü çalışanları Kamu Kurumlarında idareci yapabilmek için mülakat düzenlemesini hayata geçirmişti,bu düzenleme şaibe iddialarının artmasına neden olmuştur.

Umarız ki bu açığa çıkan hadise vesilesiyle ittifak söylentilerinden kaynaklı ; Artık bizde rahat ederiz,bizimde önümüz açılır,bizi de bir yerlere müdür ederler umuduyla sabreden kamu personelinin de uyanışına sebep olur.

Bu iktidar ancak ; kendilerine biat eden , kendilerinin yaptığı yanlışlara olur veren , ses çıkarmayan , kendi siyasilerinin bir dediğini iki etmeyen kamu personeline mertebe verir.

Bunlar için Liyakat değil Sadakat,ehliyetli olmak değil yandaş olmak,tarafsız görev yapmak değil  aksine iktidar partisinin menfaatleri için her yol mübah anlayışını güden memurlar önceliklidir.

Kamu personeli; halka karşı sorumlu,Millet ve Devlet menfaatlerini  kendi ve bağlı bulunduğu siyasi parti menfaatinden önde tutmalıdır.

Toplumun tüm kesimlerini temsil edebilme niteliğine haiz ehliyet,liyakat,kariyer,tarafsızlık ve eşitlik ilkelerinin titizlikle uygulandığı bir Kamu İdaresi ,Partimizin birinci önceliğidir.

İYİ PARTİ olarak Denizli Kamuoyunun bilgisi olan Acıpayam Milli Eğitim Müdürlüğünde ki skandal ve buna benzer Kamu Kurumlarındaki haksız uygulamalarının İYİ Parti olarak takipçisi olacağımızda kimsenin şüphesi olmasın. Kamu Kurumları kimsenin babasının çiftliği değildir.

Kamuoyuna saygılarımla.

YASİN ÖZTÜRK

İYİ PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye