DOLAR 8,55720.06%
EURO 10,16510.2%
ALTIN 499,490,57
BITCOIN 339885-0,82%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Erdoğan’dan Denizli’de FETÖ ve Nükleer Santral Açıklaması

Erdoğan’dan Denizli’de FETÖ ve Nükleer Santral Açıklaması

ABONE OL
08.04.2018 06:44
Erdoğan’dan Denizli’de FETÖ ve Nükleer Santral Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ üyelerinin yabancı ülkelerden Türkiye’ye getirilmesine değinerek, “FETÖ’nün en önemli adamlarından 6 tanesini geçenlerde Kosova’da paketledik, aldık ve buraya geldik. Şu ana kadar 80 kadar FETÖ militanını farklı ülkelerden bulup, paketleyip Türkiye’ye getiriyoruz. Devam edeceğiz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Erdoğan, FETÖ üyelerinin yakalanmasına yönelik yabancı ülkelerde yapılan çalışmalara değindi. FETÖ’nün en önemli adamlarından 6 tanesinin Kosova’da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesine değinen Erdoğan, “AK Parti olarak bu güne kadar karşılaştığımız tüm saldırıları milletimiz ile sırt sırta vererek püskürttük. Meydanı ne devlet içerisindeki vesayet odaklarına ne gazete köşelerindeki darbe sevdalılarına nede ülkemize kast eden teröristlere bıraktık. Adaletten taviz vermeden, gayri meşru yollara tenezzül etmeden mücadelemizi demokrasi ve hukuk içerisinde yürüterek bu günlere geldik. Yeri geldi vesayet odaklarına meydan okuduk, yeri geldi PKK terör örgütünü açtıkları çukurlara gömdük yeri geldi FETÖ’yü kendi ihanetinde boğduk, yeri geldi 7 düvele meydan okuduk. İşte FETÖ, FETÖ’nün en önemli adamlarından 6 tanesini geçenlerde Kosova’da paketledik, aldık ve buraya geldik. Şuana kadar 80 kadar FETÖ militanını farklı ülkelerden bulup, paketleyip Türkiye’ye getiriyoruz. Devam edeceğiz, nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ha FETÖ ha PKK hiç fark etmez. Biz bu yola her şeyimizle girdik ve bu işi de başaracağız” dedi.

“Bu sanatçılar oraya giderken senden izin mi alacaktı?”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin harekatına katılan askerlere yönelik ziyarette bulunan sanatçıları eleştirmesine de değinen Erdoğan, “Bu sanatçılar oraya giderken senden izin mi alacaktı” diyerek şöyle devam etti: “Bakın bu gün Afrin’de 3 bin 991 terörist etkisiz hale getirildi. Mehmetçiğin bu mücadelesinde sizin ortaya koyduğunuz tavırlar onarlı teşvik ediyor. Geçen Reyhanlı’ya gittik onların kararlılığını gördük. Kimlerle gittik sanatçılar ile sporcular ile medyayla birlikte gittik. 150 kişiydik ve Bay Kemal durmadı ‘siz oraya nasıl gidersini?’ Ya bu sanatçılar oraya giderken senden izin mi alacaktı? Bir taraftan Gazi Mustafa Kemal’in partisiyim diyeceksin ve Gazi Mustafa Kemal’in sanatçılar ile beyanlarından haberdar olmayacaksın. Olur bundan sonra senden izin alırlar. Vah zavallı vah.”

“Bakın ihtiyaç olduğu anda önce ben sonra siz hep beraber gideceğiz”

Konuşması esnasında salonu dolduranların “Bizi Menbiç’e götür” sloganlarına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakın ihtiyaç olduğu anda önce ben sonra siz hep beraber gideceğiz. Tamam mı? Öyle yapacağız. Önce komutan yola çıkacak arkadan da çağrıyı yapacak, 15 Temmuz da olduğu gibi ne dedik? Sokaklara, meydanlara. Çıktınız mı? Çıktınız. Bundan sonrada yine öyle inşallah” şeklinde konuştu.

‘Bunların Dikili Ağacı Yok’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali’ne karşı CHP’li milletvekillerinin tavrını eleştirerek, “CHP’nin bir tane milletvekili Mersin’de gösteri yapıyor. Ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok. Nerede hayırlı bir adım atıyorsam bunlar orada. Niye? Şerrin temsilcileri olması lazım ya, bunlar şerrin temsilcisi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Erdoğan, Akkuyu’da nükleer elektrik santralinin temelinin atılmasına değindi. Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 10’nu tek başına karşılayacak santralin temelinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte atıldığını hatırlatan Erdoğan, “Akkuyu Nükleer enerji Santrali ile Türkiye’yi nükleer enerji kullanan ülkeler ligine taşıyoruz. İnşallah şuandaki nükleer enerji potansiyelimizin yüzde 10’nu buradan karşılayacağız. İnşallah bundan sonra bir ikinci etabı var. Onu da Japonlar ile sözleşmemizi yaptık adımı atacağız. Üçüncüsünün de hazırlıklarını yapıyoruz görüşmeler devam ediyor. Bunun ilk reaktörünü 2023 yılında devreye alacağız bu yatırım ile daha ucuz ve daha temiz gerçek anlamda çevreci bir enerji kaynağı ile tanışmış olacak. CHP’nin bir tane milletvekili Mersin’de gösteri yapıyor. Ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Neyin gösterisi? Ya bunların işi gücü bu ya. Bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok. Nerede hayırlı bir adım atıyorsam bunlar orada. Niye? Şerrin temsilcileri olması lazım ya, bunlar şerrin temsilcisi. Biz enerji sepetimizi dengeli bir hale getirirken bir taraftan da dış ticaretteki açığımız petrol ve doğalgaz kaynaklı sıkıntıları bir nebze olsun inşallah çözmüş olacağız. Diğer tüm konuda olduğu gibi bu meselede de ana muhalefet partisinin, direncine, tepkisine ve çelmelerine muhatap olsak da inşallah Akkuyu santralini hedeflediğimiz şekilde 2023 yılına kadar faaliyete geçireceğiz. Onlar istemese de onlar Türkiye’yi şikayet etse de biz milletimize ilk günkü aşk ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu tür utanmazlara rağmen Türkiye’yi büyütüp, muasır medeniyetler seviyesine yükseltmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan kongre sonrası mevcut Başkan Necip Filiz tek liste halinde yapılan seçimde güven tazeledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kongrenin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kızının EGS Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen nikah törenine katıldı. Kısa bir süre burada kalan Erdoğan daha sonra hava yolu ile kentten ayrıldı.

DENİZLİ-İHA

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye