DOLAR 8,26720.37%
EURO 10,04570.14%
ALTIN 487,530,58
BITCOIN 4852431,51%
Denizli
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Kazım Arslan Başbakan’ın Yunanistan Görüşmesini Değerlendirdi

Kazım Arslan Başbakan’ın Yunanistan Görüşmesini Değerlendirdi

ABONE OL
22.06.2017 11:25
Kazım Arslan Başbakan’ın Yunanistan Görüşmesini Değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Yunanistan Başbakanı ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım’ın işgal edilen 18 ada hakkında cılız sesle konuştuğunu, bunun başlı başına bir güvenlik sorunu olduğunu belirtti.

KAZIM ARSLAN BAŞBAKAN GÖRÜŞME DEĞERLENDİRMESİ

KAZIM ARSLAN

CHP Milletvekili Kazım Arslan şu açıklamada bulundu:

“Ülke toprağı işgal ediliyor, sürekli uyarıyoruz. İktidar direnmiyor ve diplomasiyi de çalıştırmıyor. Ülkemizin doğu ve güneydoğusunda sınır güvenliği kalmamış. Şimdi de yeni bir zaafiyetle Ege’de göz göre göre adalar elden gidiyor. Başbakan ise mevkidaşıyla bu konuyu açıkça konuşamıyor, gündeme getiremiyor. Türk toprağı masada  pazarlık edilmeyecek kadar kutsaldır . Toprağı savunmak onur meselesidir. Darbeci askerlerin iadesinde ısrarcı olmak başka bir şey, “18 adayı neden işgal ediyorsunuz, gereğini yaparız” diyerek adaların işgaline kararlı bir şekilde ses çıkarmak başka şeydir. Ülke toprağı alışveriş konusu yapılamaz ve hiçbir şekilde tartışılamaz. Adalarımız işgal edilirken, diplomasi ve ordu susturuluyorsa, iki Başbakanın görüşmesinde bu konu öncelikli gündem yapılamıyorsa, Başbakan Yıldırım çıkıştaki basın toplantısında açıkça “adalarımız için şunu konuştuk, çözüme gidiyoruz” diyemiyorsa, siyasi irade affedilmez bir gaflet içindedir.

Adalarımız işgal edilirken göz yumuldu. Bu işgale karşı koymayan, gereğini yapmayan iktidar, Katar’a asker gönderirken acele edip anlaşmanın onaylanmasını hızla isterken,18 ada için kılını kıpırdatmamıştır. Bu iradenin vatanseverliği sorgulanır duruma gelmiştir.

Ülkemiz tam bir terör sarmalının içinde iken, güvenliğimizi sağlayamayan iktidar, Katar’ın güvenliğine soyunmuştur. Ülkeyi darbe ortamına sürükleyen, kuralları oturmuş Türk diplomasisini ulusal çıkar yerine parti ve şahıs çıkarına terk eden iktidar, işgal edilmiş 18 adamıza bugün darbecilerin iadesi uğruna ses çıkaramıyor ve hiçbir şey demiyor.

Ülkemiz, iktidarın bu zayıflığıyla toprak kaybetmeye, yalnızlaşmaya ve kararlı bir duruştan uzaklaşmaya devam ediyor. Şahıs ve parti çıkarı değil ulusal çıkar odaklı dış politikaya dönülmeli, sınır güvenliği hemen sağlanmalı, ülke toprağını koruyan dış politika anlayışına acilen geri dönülmelidir. Yıllardan beri sürdürülen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize göstermiş olduğu” Yurtta Sulh Cihanda Sulh” politikasından sapmadan ülkemizi yönetmeliyiz, onurlu bir dış politikayı sürdürmeliyiz.”

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.