DOLAR 8,4705-0.55%
EURO 10,29210.01%
ALTIN 501,080,37
BITCOIN 4207090,34%
Denizli
27°

AÇIK

03:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Özdan’dan Atilla Açıklaması

Özdan’dan Atilla Açıklaması

ABONE OL
05.01.2018 08:52
Özdan’dan Atilla Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi AV. Cahit Özkan, ABD’deki Hakan Atilla davası ile ilgili açıklama yaptı. Özkan jürinin kararı için;”Haksız, hukuksuz ve skandal bir gelişme. Türkiye’nin içişlerine müdahil olma yolunda açık bir komedi filmi oynanmaktadır. Daha önce de örneğine rastladığımız, senaryoları aynı, oyuncuları farklı oyunlarla ülkemizi uluslar arası toplum karşısında küçük düşürme girişiminde bulunan ABD’ yi, hukuk ayıbına dönüşen bu oyunu sahneden bir an önce kaldırmaya davet ediyorum” dedi.

“HAKSIZ BİR DAVANIN HUKUKSUZ BİR KARARIDIR”

Haksız bir davanın, hukuksuz kararı olarak nitelediği olayın; Türkiye’nin iç siyasetini karıştırmaya dönük kumpas hareketi olduğunu belirten Özkan; “ Bu olay Türkiye’nin içişlerine müdahale etmeye yöneliktir. Bu davaya bakan hakim birkaç yıl önce FETÖ yanlısı bir kurum tarafından ülkemizde ağırlanıyor. Aynı şahıs bu skandal davaya hakim olarak atanıyor. İç siyasetimizi karıştırmaya dönük kumpas olduğu açıkça ortadadır. Alçakça bir siyasi operasyona daha girişen ABD, bu tür operasyonlarla Türkiye’ye zarar verebileceğini düşüyorsa şunu bilmelidir ki, bu güne kadar yazdığı senaryolar elinde patladı, bundan sonrada amacına asla ulaşamayacaktır. Milletimiz oynanan oyunu açıkça görmekte tepkisini her platformda dile getirmektedir, getirecektir” dedi.

“FETÖ MAHKEMEDE BAŞ ROL OYNAMAKTADIR”

Davanın başından, jürinin kararına kadar geçen her sürecinde,  gerek savcının gerekse hakimin tarafsızlığının üzerinde bariz şüpheler görüldüğüne dikkat çeken Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu; “15 Temmuz 2016’da kanlı bir darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütü ile hakim, savcı, bilirkişi ve tanıkların bir kısmının bağlantısı olduğu alenen ortadadır. Bu durum da, olayın, adı dava olsa da, içeriğinin kumpas ve senaryodan ibaret  olduğunu göstermektedir.  Kanlı bir darbe girişiminde bulunan, yüzlerce  vatandaşımızın şehit edilmesine ve binlerce vatandaşımızın yaralanmasına neden  olan Fetö terör örgütünün geçmişteki kumpaslarını yönetenlerin bir  kısmının, ABD’deki davada baş rol üstlendikleri aşikardır.   Hukuk dışı yol ve yöntemlerle, casusluk faaliyeti göstererek, ABD’ye bilgi ve belge kaçıran şahsın tanık olarak  dinlenilmesi, belgelerin delil olarak kabul edilmesi, ABD yargısının itibarını ayaklar altına alan bir olaydır.”dedi.

“BU KARARI REDDEDİYORUZ, TANIMIYORUZ”

Jüri tarafından verilen bu kararın sadece ülkemiz için değil, uluslararası hukuk  açısından da hiç bir geçerliliğinin olmadığını vurgulayan  ÖZKAN, şunları kaydetti;  “Türkiye’nin egemenliğine saldırı teşkil eden bu süreci kabul etmek mümkün değildir. Bu kararı Türkiye’nin yargılama yetkisine, egemenliğine  saldırı olarak görüyor ve kabul etmiyoruz. Terör örgütünün planladığı,  organize ettiği bu süreci kabul edenler, hukuka değil, Fetö’ye hizmet  etmektedirler. Geçmişte yapılmaya çalışılan 17-25 Aralık Yargı Darbesi’nin siyasi ayağı olan Kılıçdaroğlu ve CHP’sini de, bugün 17-25’in uluslararası versiyonunda yine ülkemiz karşıtı duruş ve söylemlerinden dolayı kınıyor, bu hususta da takdiri aziz milletimize bırakıyorum.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.