DOLAR 8,26360.35%
EURO 10,05910.23%
ALTIN 487,350,55
BITCOIN 4857991,48%
Denizli
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Türk Demokrasi Tarihi İçin Bir Milat

Türk Demokrasi Tarihi İçin Bir Milat

ABONE OL
02.11.2017 12:11
Türk Demokrasi Tarihi İçin Bir Milat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti´nin ilk seçim başarısı olan 3 Kasım 2002 seçimlerinin 15. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında; Tam 15 yıl önce bugün, 3 Kasım 2002′de Türkiye’nin  tercihini yaptığını ve AK Parti’yi tek başına iktidara getirdiğini belirten Başkan Filiz; “3 Kasım tarihi, sadece AK Parti için değil, Türkiye için, bütün milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcı, bir dönüm noktası, demokratik tarihimizde bir milat olmuştur . Türkiye, adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıkmıştır. Koalisyon dönemlerine, istikrarsızlığa, güvensizliğe, milletimiz son vermiştir” dedi.

Bu seçimin bir iktidar değişiminin ötesinde, bir zihniyet değişimini, iç politikada, dış politikada, ekonomide ve sosyal yaşamda bir devrimi beraberinde getirdiğini belirten Başkan Filiz; “ Yüce milletimiz, 3 Kasım seçimleriyle, çözüm üretemeyen siyaset tarzına son vermiş, Türkiye’nin potansiyelini ve dünyadaki değişimi fark edemeyen, dünya ve Türkiye gerçeklerinin gerisinde kalan siyaset anlayışını meclisin dışında bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

Necip Filiz mesajında devamla şu sözlere yer verdi:

“ 3 Kasım’da ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti’nin bir başarısı, zaferi değildir.3 Kasım, bu aziz milletin siyasete, yönetime el koyması, kötü gidişe dur demesidir.

Türk demokrasi tarihi için bir milat

3 Kasım’da sadece bazı partiler iktidardan düşüp, yeni bir parti iktidara gelmedi. Esasında büyük bir zihniyet devrimi gerçekleşti. Milli iradeyi değil, kendi grup çıkarlarını esas alarak Türkiye’yi krizler ülkesi haline getiren bir anlayış devrildi. Milletin iradesini yücelterek güven ve istikrarı tesis eden anlayış yönetime geldi. Onlarca yıldır Türk siyaseti üzerine karabasan gibi çöken darbeci, vesayetçi zihniyet gitti, ileri demokrasiye hak ve özgürlüklere inanan bir anlayış geldi. Millete efendilik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi. 3 Kasım, AK Parti iktidarı için değil, Türk demokrasisi için bir milattır, tarihi bir başlangıçtır.

AK Parti Herkesi kucaklayan dev bir çatıdır

Bu hakaret içinde her siyasi partiden, her siyasi görüşten, her toplumsal gruptan gelen, ama AK Parti’nin millete hizmet davasına inanmış; AK Parti’nin siyaset ilkelerini benimsemiş dava arkadaşlarından oluşmaktadır. AK Parti bizatihi bu milletin ta kendisidir, AK Parti bu coğrafyanın ta kendisidir. AK Parti bu ülkede her bir vatandaşımızın içinde kendi hayallerini, hedeflerini bulduğu, kendine yer bulabildiği, kendini evinde hissettiği dev bir çatıdır.

 

Türkiye hak ettiği seviyelere ulaşmaktadır

AK Parti 15 yılda ; 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından, Allah’a hamdolsun, her imtihanı başarıyla tamamlamıştır, 15 yıl içinde, Türkiye siyasetinde demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak çok farklı bir sürecin altına AK Parti Hükümetimiz imza atmıştır.

Milletimiz artık biliyor ve görüyor ki, Türkiye, güçlü demokrasisi ve güçlü ekonomisiyle, hak ettiği, arzuladığı, özlemini çektiği seviyelere ulaşmaktadır.

Ekonomisi krizlerle çökmüş, huzur ve refahı kalmayan bir Türkiye’den, 2023 vizyonunda ilerleyen, 2053 ve 2071 hedeflerine gönülden inanan ve bunun için durmaksızın çalışan bir Türkiye’ye kavuştuk. Dünya’da ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde bile ekonomi olarak büyümesini hızla sürdüren bir Türkiye’ye kavuştuk.

AK Parti iktidarlarımızın ülkemize kattığı değerlerle dünya devletlerince örnek alınması, bölgesinde lider ülke olması, iktidarımızın çok planlı, disiplinli çalışması ve bu ülkeye gönül vermesiyle doğrudan alakalıdır. Şüphesiz bu hizmetlerinin tümünün baş mimarı partimizin kurucu Genel Başkanı 12. Cumhurbaşkanımız ve halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

İktidarımız boyunca Türkiye artık birilerinin vesayetiyle yönü belirlenen değil, yönünü milletimizin istediği doğrultuda kendisi belirleyen ve bölgesinde lider ülke statüsüyle hareket eden bir güç haline gelmiştir. Şüphesiz sessiz devrim denilecek seviyede birçok hizmet yapılmıştır.

 

Türkiye’nin önü açık, geleceği aydınlık

Bu kutlu davanın arkasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Sadece kendimiz, davamız için değil, tüm İslam coğrafyası için mücadele etmemiz, gece gündüz çalışmamız gerekiyor. 2019’lar, 2023’ler, 2053’ler, 2071’ler için hiç durmadan yolumuza devam etmek boyumuzun borcu.

Durmak yok; üretime, ihracata, büyümeye devam. Türkiye’nin önü açık, geleceği aydınlık.  Allah yolumuzu açık etsin”

 

Güçlü ve büyük Türkiye hayalinden kimse bizi geri döndüremeyecek

AK Parti kadrolarının birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğini ifade eden Filiz, “Kuruluşundan bir yıl sonra iktidar olan ve 15 yıldır milletin teveccühü ile iktidarda kalan AK Parti’yi bugünlere getiren birlik ve beraberliğimizdir. Eski siyaset anlayışını bir kenara bırakarak, her zaman milletimizle birlikte olduk.

Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik, verdiğimiz her sözün arkasında durduk. Hiçbir güç, hiçbir hain, inandığımız bu yoldan bizi çeviremeyecek. Güçlü ve büyük Türkiye hayalinden kimse bizi geri döndüremeyecek. AK Parti, 15 yıl boyunca milletimizin emanetini yere düşürmedi, Allah’ın izniyle ve milletimizin desteğiyle bundan sonra da bu çalışma azmi ve başarılarıyla nice 15 yılları hep birlikte kutlamayı diliyorum.

Kurucu Liderimiz , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere partimizin tüm mensuplarına bu birliğe ve beraberliğe destek olan, gönül veren herkese şükranlarımı sunuyor, Partimizin iktidarının 15. yıl dönümünü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.