Bu yıl 656’ncısı düzenlenen tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde Başpehlivan olan İsmail Balaban ve kardeşi Turan Balaban, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret etti.
Honaz’a İsmail Balaban ziyareti
Kırkpınar’da başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret ederek, Honazlı güreşseverler ile buluştu. Davul zurna eşliğinde coşku içerisinde karşılanan Balaban’ın alnına kesilen kurbanın kanından sürüldü ve yapılan dualar eşliğinde belediye binasına geçti.
Honaz’a İsmail Balaban ziyareti
Edirne dönüşü memleketi Antalya’ya giderken manevi desteğini hep yanında gördüğü Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret etmeden geçmek istemediğini belirten İsmail Balaban, bu yıl 656’ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Balaban gelecek yıllarda da bu başarısını sürdürmek için çalışacağını belirtti.
Honaz’a İsmail Balaban ziyareti
Başpehlivan İsmail Balaban’ın Honaz’ı ve Honaz Belediyesi’ni ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını belirten Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu; “ İsmail’i Honazımızın fahri hemşehrisi olarak görüyoruz. Kendisi bu yılki güreşlerde tüm rakiplerini yenerek altın kemerin sahibi oldu. İlçemizi ve bizleri ziyareti için teşekkür ediyorum.” dedi. Devecioğlu İsmail Balaban’ı başarısından dolayı tebrik ederek çiçek taktim etti.
Honaz’a İsmail Balaban ziyareti