DOLAR 8,48110%
EURO 10,28800.01%
ALTIN 508,060,00
BITCOIN 3425674,60%
Denizli
22°

HAFİF YAĞMUR

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Bereket Enerji Tataristan’a Çıkarma Yaptı

Bereket Enerji Tataristan’a Çıkarma Yaptı

ABONE OL
20.02.2018 08:05
Bereket Enerji Tataristan’a Çıkarma Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tataristan Cumhurbaşkanı Miinihanov’un Türkiye ziyareti sonrası Bereket Enerji Grubu heyeti bu ülkeye giderek enerji yatırımları konusunda iş birliği çalışması başlattı.

Türkiye’nin önde gelen enerji gruplarından Bereket Enerji Grubu üst yönetimi, enerji konusunda iş birliği çerçevesinde Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un davetlisi olarak Tataristan’a çıkarma yaptı.

İş Birliği Görüşmesi

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, geçen ay Bereket Enerji Grubu’na ait Muğla’daki Yatağan Termik Santralını ziyaret etmiş ve enerji konusunda iş birliği çağrısı yapmıştı. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, Yönetim Kurulu üyesi Hasan Köktaş, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Korkmaz, CFU Gürhan Kartal ile Proje ve Bereket Enerji ve Gediz Elektrik Perakende A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Özgür Erol, bu nedenle gittikleri Tataristan’da bir dizi incelemelerde bulunarak, yetkililerle konuyla ilgili görüşmeler yaptı.

Görüş Alışverişinde Bulunuldu

Bereket Enerji Grubu heyeti, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Yatırım Ajansı, Kazan Enerji Üniversitesi ve TAT-Energo Enerji şirketini ziyaret ederek hangi alanlarda ortak bir çalışma yapılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Türkiye’nin Tataristan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan’ı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

İş Birliği Yatırıma Dönüşecek

Bereket Enerji Grubu heyeti, 3 günlük Tataristan proğramının son gününde Cumhurbaşkanı Miinihanov tarafından kabul edildi. Tataristan Cumhurbaşkanı, enerji konusunun dünya çapındaki önemine vurgu yaparak, Bereket Enerji Grubu ile nasıl bir ortak çalışma yapılabileceğine yönelik ortak bir çalışma başlattıklarını, iki tarafın oluşturduğu komisyonların bu konularda araştırma yapacağını ve iş birliği fırsatlarını yatıma dönüştürme gayretleri içinde olacağını belirtti.

‘’Bereket Enerji Grubu ile ortak çalışma başladı’’

Öte yandan Bereket Enerji Grubu’nun ziyareti Tataristan ve Rusya medyasında geniş yankı buldu. Tataristan Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde ziyarete geniş yer verilirken, medyada yayınlanan haberlerde ise ‘’ Tataristan enerji partneri olarak Türkiye’den Bereket Enerji Grubu’nu seçti’’ ve ‘’Bereket Enerji Grubu ile ortak çalışma başladı’’ başlıklarıyla haberi ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna duyurdu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye