DOLAR 8,6222-0.34%
EURO 10,2989-0.38%
ALTIN 494,46-0,04
BITCOIN 2931424,93%
Denizli
24°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
  • Yeni Footer 1
X
Denizli Tarımı Ziraat Odaları Başkanları ile Değerlendirildi

Denizli Tarımı Ziraat Odaları Başkanları ile Değerlendirildi

ABONE OL
25.10.2017 08:27
Denizli Tarımı Ziraat Odaları Başkanları ile Değerlendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan Denizli İli Ziraat Odaları Başkanları aylık olağan toplantısına Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ’de katılımıyla Denizli tarımı ve hayvancılığı ele alındı.

24 Ekim 2017 tarihinde yapılan aylık olağan toplantısının Açılış konuşmasını yapan Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi GEMİCİ Tüm İlçelerden gelen çiftçi talepleri bir rapor olarak hazırlanarak çözüm önerileri sunduklarını beyan etti.

Daha sonra toplantıda Ziraat Odaları Başkanlarına hitaben Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Yılmaz ERKAYA konuşmalarında Ziraat Odaları Başkanları ile beraber çiftçinin yanında olduklarını problemlerin takipçisi olacaklarını belirtti. Ayrıca Yılmaz ERKAYA, Denizli HAYKOP Başkanı Mehmet VAROL ve İlçelerden gelen Oda Başkanları ile tek tek söz alarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantıda Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, hazırladığı sunu ile Ziraat Odaları Başkanlarına Bakanlığımızca yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında eğitim ve bilgilendirme yaptı.

Şuan Uygulamada olan Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22) gereği, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak için kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlara verilen yüzde 50 hibe desteği uygulamasına başvuruların başladığı ve Söz konusu Tebliğ kapsamında yapılacak başvuruların, “www.tarim.gov.tr” internet adresinden Tebliğin yayım tarihi olan 13 Eylül 2017 tarihinden itibaren 90 gün süreyle devam edeceği, 11 Aralık 2017 tarihi itibariyle sona ereceği ve kimlerin hangi konulara başvuru yapabileceği anlatıldı.

Toplantıya iyi dilek temennileri ile son verildi.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Künye